Dalies:

"Saskaņa" iebilst pret Uzvaras pieminekļa demontāžas aktualizēšanu Saeimā

"Saskaņa" iebilst pret Uzvaras pieminekļa demontāžas aktualizēšanu Saeimā
Foto: LETA/ Lauris Nagliņš
  • 14. Jun. 2019

Partijas "Saskaņa" Saeimas frakcija sašutusi par vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju iniciatīvas par tā dēvētā Uzvaras pieminekļa demontāžu iekļaušanu parlamenta dienaskārtībā un izplatījusi paziņojumu, kurā sauc to par provokatīvu ierosinājumu un kategoriski iebilst pret to.

“Saeimas populistiskais vairākums ar 45 balsīm “par” 2019. gada 13. jūnija plenārsēdē atbalstīja sabiedrības daļas provokatīvo kolektīvo iesniegumu “Uzvaras pieminekļa demontāža”. Tādejādi Latvijas augstākā likumdevēja vairākums ne tikai atbalstīja šo apzināti provokatīvo rīcību, bet arī deva tai “zaļo gaismu” un iesaistījās tās īstenošanā. Šādas totalitāram populismam raksturīgas rīcības rezultātā ir uzsākts kārtējais kara ar pieminekļiem posms. Parasti līdzīgus paņēmienus izmanto, lai novērstu uzmanību no varas nespējas praktiski risināt sabiedrībai vitāli svarīgos jautājumus par nodokļu sistēmas sakārtošanu, veselības aprūpi, kvalitatīvas izglītības pieejamību. Tam visam ir viens savtīgs mērķis – noturēties varas krēslos, “ uzskata deputāts Jānis Urbanovičs.

Viņš norāda, ka skriešana līdz provokatīvajiem ierosinājumiem, mēģinājumiem uzspiest vienu vispareizāko viedokli par jebko grauj sabiedrības solidaritāti, sadala sabiedrību un tautu labajos un sliktajos. “Tas var radīt bīstamas neatgriezeniskas sekas Latvijas tautai, kas izcīnīja savu demokrātisku valsti.

Lasītākās ziņas valstī

Aizstāvot Latvijas demokrātiskās vērtības, ir stingri jāsaka nē minētajai un jebkurai citai provokatīvai iniciatīvai,” teikts paziņojumā.

Jau esam ziņojuši, ka Uģis Polis, kuram izdevās savākt vairāk nekā 10 000 parakstu par šo ieceri, norāda, ka Uzvaras piemineklis latviešu tautai atgādina Padomju okupācijas sagādātās ciešanas, tā jau sen vairs nav piemiņas vieta padomju veterāniem "atbrīvotājiem", bet politisku, Krievijas interesēs veidotu 9. maija pasākumu norises vieta, tāpēc tam nav vietas Latvijā. Bet Ārlietu ministrijas pozīcija jau 25 gadus ir nemainīga: piemineklis  ir jāsaglabā saskaņā ar vienošanos, kas noslēgta ar Krieviju 1994. gadā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti