Dalies:

Sarunu festivāls LAMPA iepazīstina ar divu dienu programmas rīkotājiem

Sarunu festivāls LAMPA iepazīstina ar divu dienu programmas rīkotājiem
  • 27. Jan. 2020

Joprojām turpinās individuālo pasākumu pieteikšana Sarunu festivālam LAMPA 2020, kas notiks 19. un 20. jūnijā Cēsu pils parkā. Bet tie, kuriem ir gana jaudas spīdēt abās festivāla dienās, jau zināmi! Valsts pārvaldi un aizsardzību, izglītību, ilgtspējīgu dzīvesveidu, iekļaujošu sabiedrību, pašizaugsmi, kopā būšanu un citas svarīgas tēmas šogad caurvīs virstēma “kopā”. 

Kā ierasts, par atvērtu platformu sarunām ar sabiedrību un aizraujošu pasākumu programmu rūpēsies valsts sektors – Valsts kanceleja, Aizsardzības ministrija, Labklājības, Veselības un Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, atgādinot, ka valsts ir mūsu visu “kopīga lieta”. Cēsniekiem un tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem īpaši aktuāla būs iespēja paviesoties Cēsu novada pašvaldības teltī. Bet starptautisku dzirksteli vietējām aktualitātēm piešķils Eiropas Komisijas pārstāvniecība.

Ilgtspējīga dzīvesveida ietekmei uz mūsu kopīgo mājvietu Zemi pievērsīsies LAMPAS patrons Swedbank, Rīgas Tehniskā universitāte, biedrība “Zaļā brīvība”, Latvijas Dabas fonds un Pasaules Dabas fonds.

Lasītākās ziņas valstī

Kopā varam arī daudz vairāk iemācīties, un kopā iespējams izprast, kāda izglītība mūsdienu sabiedrībai nepieciešama. Tāpēc izglītības dažādos aspektus izgaismos Rīgas Ekonomikas augstskola, Valsts Izglītības attīstības aģentūra kopā ar Erasmus+ programmu un Jānis Ķīnasts ar eksperimentālu augstākās izglītības dizaina pētniecības projektu jeb vīziju par Cēsu Universitāti.

Platformu kopīgai nākotnei saprotošā sabiedrībā būvēs nevalstiskās organizācijas – Latvijas Autisma apvienība, LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka” un LEAD/Korporatīvā komunikācija, bet par būšanu kopā ģimenē sarunāsies Latvijas Dūlu apvienība un Biedrība “Tēvi” un vecāku organizācija mammamuntetiem.lv.

Kā katru gadu, arī šoreiz LAMPA spoži apspīdēs tādas bezgalīgi izgaismojamas tēmas kā garīgums, pašizaugsme un psiholoģiskā veselība. Divu dienu programmu gatavo Teoloģijas fakultātes biedrība “Integrācijas un miera institūts”, ICF Latvija (Starptautiskā kouču federācija), Veselības ministrija kopā ar Pusaudžu resursu centru un Latvijas Universitātes psiholoģijas studenti.

Radio TEV un Radio NABA izbraukuma studijas gaidīs tos, kuri vēlēsies vienkārši parunāties, bet par kultūrdevu acīm un dvēselei rūpēsies Pasaules Latviešu mākslas centrs Cēsīs un Arvīds Dravnieks ar “Sestdienas vēstures skolu”. 

Viena no LAMPAS pamatvērtībām ir cieņpilna kopābūšana, tāpēc, ja kādas telts filozofija šķiet īpaši uzrunājoša un redzi, kā tam pievienot savu artavu, ir vērts sazināties ar telts autoriem – iespējams, kopā sanāks vēl labāk!

Par festivālu

Sarunu festivāls LAMPA ir vieta vērtīgām sarunām, domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai – tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā. LAMPU Cēsīs 19. un 20. jūnijā iedegs Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, Cēsu novada pašvaldība un British Council Latvija. Projektu finansiāli atbalsta arī Vācijas Federālā Ārlietu ministrija, Open Society Foundations un “Latvijas Finieris”. 

Papildu informācija:

E: edite@deepwhite.lv

M: +371 22348297

W: www.deepwhite.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti