Dalies:

Sanktpēterburgā noslēdzies Krievijā dzīvojošo latviešu salidojums

Sanktpēterburgā noslēdzies Krievijā dzīvojošo latviešu salidojums
  • 22. May. 2018

Šī gada 17. un 18. maijā Sanktpēterburgā par godu Latvijas simtgadei notika Krievijā dzīvojošo latviešu salidojums. Pirmajā dienā tika rīkota konference “Krievijā dzīvojošo latviešu ieguldījums Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanā”. To atklāja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš, konferences programmā arī iepazīstinot tautiešus ar aktualitātēm Latvijā un savstarpējām Latvijas un Krievijas attiecībām.

Konferences programmā tika nolasītas daudzveidīgas lekcijas par tēmām, kas saistītas ar latviešu ieceļošanu un darbošanos Krievijā, t.sk. par studentu un biedrību darbību, inteliģences lomu un Latvijas valsts neatkarības dibināšanu, kā arī par latviešu mākslinieku darbību Krievijā. Konferencē ar lasījumiem uzstājās eksperti gan no Latvijas, gan no Krievijas – Dr.hist. Toms Ķikuts, Dr.iur. Elīna Grigore-Bāra, Dr.hist. Svetlana Rižakova, mākslas zinātniece Tatjana Zeļukina, Smoļenskas latviešu biedrības vadītāja Tatjana Černova un Sanktpēterburgas latviešu biedrības pārstāve Ērika Družiņina. Konferenci vadīja Latviešu kongresa Krievijā priekšsēdētāja Lauma Vlasova. Konferencē piedalījās visu latviešu biedrību pārstāvji no Krievijas. To rīkoja Latvijas vēstniecība Krievijā, Latvijas Ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā, Pasaules Brīvo latviešu apvienību un Sanktpēterburgas latviešu biedrību un tā ir iekļauta Ārlietu ministrijas Latvijas simtgades svinību programmā.

18.maijā Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā notika Krievijas latviešu diasporas organizāciju apaļā galda diskusija. Tajā piedalījās arī Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš un vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts. Biedrību pārstāvji tika iepazīstināti ar iespējām pieteikties dažādiem atbalsta pasākumiem, kā arī tika pārrunāts biedrību paveiktais un to nākotnes perspektīvas.

Pasākumu programmu noslēdza Latvijas karoga ceļa pietura Sanktpēterburgā, kad Latvijas karogs tika pacelts Latvijas ģenerālkonsulāta dārzā. Latvijas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule sveica klātesošos šajā nozīmīgajā notikumā un atklāja svinīgo pasākumu. Karoga ceļš ir latviešu jaunatnes nometnes “2 x 2” veidota iecere, kuras laikā tas kopā ar vēstījumu grāmatu nonāk pie Latvijas cilvēkiem visā pasaulē. Svinīgajā karoga pacelšanā uzstājās latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers un latviešu tautas deju ansamblis “Druva”.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti