Dalies:

Sanfrancisko notiek I Baltijas filmu festivāls

Sanfrancisko notiek I Baltijas filmu festivāls
  • 01. Apr. 2019

ASV Rietumu piekrastes pilsētā Sanfrancisko 23.martā iesākās I Baltijas filmu festivāls, ko rīko Ziemeļkalifornijas latviešu biedrība, Līča apvidus Igauņu biedrība un Sanfrancisko Lietuvas-Amerikas biedrība. Festivāls notiks divas dienas, un nākošā filmu skate paredzēta 13.aprīlī. Norises vieta - Sanfrancisko Latviešu nams.

Baltijas filmu foruma galvenā organizatore Marta Mannenbacha, kino nozares speciāliste ar starptautisku festivālu pieredzi, stāsta, ka Baltijas kino festivāla ideja radās latviešu sabiedrībā, un to atbalstīja arī igauņu un lietuviešu kopienas. Kopā strādājot, tika izvēlētas divas filmas no katras Baltijas valsts. Katrā festivāla dienā paredzēts demonstrēt trīs filmas.

23. martā Latviju pārstāvēja filma “Kriminālās ekselences fonds”, kas ir ļoti populāra Latvijā, un arī Sanfrancisko izpelnījās gan skatītāju smieklus, gan atsaucību. Igaunija tika pārstāvēta ar filmu “Ņem vai atstāj” (Take it or leave it), par dzimuma stereotipu maiņu mūsdienu sabiedrībā, par apgrieztām lomām ģimenē. Šī filma no Igaunijas 2018.gadā tika pieteikta prestižajai Oskara kino balvai. Lietuvu pārstāvēja dokumentāls starptautisks projekts “Brīnišķīgie zaudētāji” (Wonderful losers). Filma ir meditācija par skarbo un arī ikdienišķo darbu, ko nenogurstoši veic mediķi un citi darbinieki profesionālu riteņbraucēju komandas atbalsta grupā Itālijas tūrē. “Brīnišķīgie zaudētāji” arī tika pieteikta Oskara nominācijai 2018.gadā.

Lasītākās ziņas valstī

Marta Mannenbacha atzīst, ka domājot par repertuāru, tika vērtēts, lai filma būtu mūsdienīga, populāra, uzņemta dažos pēdējos gados, un būtu interesanta arī internacionālai auditorijai. Prieks par filmu autoru atsaucību, kas atbalstīja festivāla ideju, un atsūtīja savas filmas demonstrēšanai Sanfrancisko.

Festivāla otrajā kārtā, 13.aprīlī skatītājiem būs iespēja redzēt trīs godalgotas dokumentālās filmas: Latvijas filmu “Baltu ciltis”, Igaunijas projektu “Rodeo: Pakļaut mežonīgu valsti”, un Lietuvas filmu “Rūta”. Visas filmas tiek demonstrētas ar subtitriem angļu valodā, un festivāla rīkotāji aicina baltiešus nākt skatīties labas, Baltijā uzņemtas filmas kopā ar ģimenes locekļiem un draugiem. Pirmais Baltijas filmu festivāls Sanfrancisko ir iesācies, un, cerams, kļūs par ikgadēju notikumu.


Autors: Taira Zoldnere

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti