Dalies:

Sandra Kalniete apsvērtu iespēju pretendēt uz Latvijas prezidenta amatu

Sandra Kalniete apsvērtu iespēju pretendēt uz Latvijas prezidenta amatu
  • 08. Feb. 2019

Pastāv risks, ka jaunajā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukumā ievērojami palielināsies jaunu, gan labēju, gan kreisu populistisku veidojumu klātbūtne, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda EP deputāte Sandra Kalniete (JV).

Šādos apstākļos viņas pārstāvētā Eiropas Tautas partiju grupa uzskatījusi, ka vēlēšanās nepieciešams iesaistīt pēc iespējas vairāk pieredzējušu politiķu, lai nākamajā EP sasaukumā nodrošinātu zināmu stabilitāti, tāpēc arī Kalniete esot pierunāta vēlreiz kandidēt EP vēlēšanās, lai arī Kalniete iepriekš bija teikusi, ka politikai liek punktu.

Taujāta, vai ir iespējama viņas politisko plānu maiņa un viņa varētu kandidēt uz Latvijas Valsts prezidenta amatu, Kalniete apgalvoja, ka viņu neviens par šādu iespēju neesot uzrunājis, turklāt šajā jautājumā vēl jāpanāk vienota jaunās koalīcijas nostāja. "Ja mani uzrunās un šis būs nopietns priekšlikums, tad es to apsvēršu," piebilda Kalniete.

Lasītākās ziņas

Taujāta, vai viņas partijas biedrs Valdis Dombrovskis strādās arī nākamajā Eiropas Komisijas sastāvā, Kalniete izteicās, ka prognozēt to nevarot, taču viņa uzskata, ka Dombrovska pieredzes un kompetences dēļ viņam būtu jāsaglabā vieta EK.

Nākamās EP vēlēšanas notiks maija beigās.

Autors: LETA
Foto: EPP Helsinki Congress in Finland, 7-8 November 2018

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti