Dalies:

Sāksies parakstu vākšana par tautas vēlētu prezidentu

Sāksies parakstu vākšana par tautas vēlētu prezidentu
  • 06. Mar. 2020

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien reģistrēja parastu vākšanu referenduma ierosināšanai par "Jaunās saskaņas" (JS) rosinājumu grozīt Satversmi, paredzot tautas vēlētu Valsts prezidentu.

JS iesniegtais likumprojekts paredz mainīt Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību, nosakot, ka Valsts prezidentu ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās.

Pieņemot lēmumu par iniciatīvas grupas reģistrēšanu, CVK vērtēja, vai iesniedzējs atbilst likuma "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" prasībām, proti, ir likumā noteiktā kārtībā reģistrēta politisko partiju apvienība, kā arī to, vai Satversmes grozījumu projekts pēc formas un satura ir pilnībā izstrādāts.

Lasītākās ziņas valstī

Parakstīties par grozījumu Satversmē ierosināšanu vēlētāji varēs 12 mēnešus - no šā gada 7.marta līdz 2021.gada 6.martam.

Parakstīties par CVK reģistrētām vēlētāju iniciatīvām iespējams elektroniski, portālā "Latvija.lv", pašvaldību parakstu vākšanas vietās - dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem. Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, parakstīšanās portālā "Latvija.lv" vēlētājiem ir bez maksas.

Satversmē ir noteikts, ka ne mazāk kā vienai desmitai daļai vēlētāju ir tiesības iesniegt Valsts Prezidentam pilnīgi izstrādātu Satversmes grozījumu projektu, kuru Prezidents pēc tam nodod izskatīšanai Saeimai.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti