Dalies:

Sākas Kanādas komunisma upuru pieminekļa celtniecība

Sākas Kanādas komunisma upuru pieminekļa celtniecība
  • 09. Nov. 2019

Sākusies Komunisma upuru memoriāla celtniecība Provinču un teritoriju dārzā (Garden of Provinces and Territories), Velingtona un Bay ielu stūrī Otavā.

"Mēs esam priecīgi, ka lāpstas ir zemē un tiek būvēts šis projekts, par kuru sapņo tik daudz cilvēku,” saka Tribute to Liberty priekšsēdētājs Ludviks Klimkovskis. "Lai nokļūtu tur, kur atrodamies šodien, bija ilgs process, un mēs esam pateicīgi visiem, kas atbalstīja šī memoriāla celtniecību. Bez mūsu dāsnajiem ziedotājiem piemineklis, kas godinās tos miljonus, kuri bēga no komunistiskajiem režīmiem un cieta no tiem, nebūtu iespējams."

Piemiņas vieta atrodas tieši uz rietumiem no Provinču un teritoriju dārza terasēm. Tas robežojas ar konfederācijas bulvāri un parlamenta un tiesu ēkām un atrodas netālu no galvenajām federālajām institūcijām, ieskaitot Kanādas Bibliotēku un arhīvus.

Lasītākās ziņas valstī

Heritage Canada veicina memoriāla attīstību sadarbībā ar Tribute to Liberty. Par pieminekļa celtniecību ir atbildīga National Capital Commission.

Tribute to Liberty ir Kanādas labdarības organizācija, kuras uzdevums ir izveidot Kanādas memoriālu komunisma upuru piemiņai. Tribute to Liberty pārvalda deviņi brīvprātīgi valdes locekļi, kas pārstāv komunisma skartās Kanādas etnokultūras kopienas.

Kanādā dzīvo vairāk nekā 8 miljoni cilvēku ar saknēm no valstīm, kuras cieta vai joprojām cieš no komunisma. Kopš pirmā komunistiskā režīma sākuma 1917. gadā imigranti no komunistiskajām valstīm ir devušies uz Kanādu, meklējot brīvību un drošību.

"Piemineklī komunisma upuriem tiks pieminēta miljonu kanādiešu pieredze, kuri cieta komunisma rezultātā. Tas kalpos kā atgādinājums par šiem un visiem komunisma upuriem un būs daļa no centieniem izglītot pasauli par komunistisko režīmu šausmām,” saka Klimkovskis.

Paredzēts, ka memoriāla celtniecība tiks pabeigta 2020. gada pavasarī.

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti