Dalies:

Sākas "Gadsimta garākā līgodziesma", kurā piedalās arī diasporas kori

Sākas "Gadsimta garākā līgodziesma", kurā piedalās arī diasporas kori
  • 21. Jun. 2019

Balstoties uz latviešu tautas seno Līgo tradīciju, vasaras saulgriežos, 21. jūnijā, - gada garākajā dienā Latvijas Radio 2 (LR2) ēterā jau trešo gadu pēc kārtas norisinās unikāls projekts “Gadsimta garākā līgodziesma”, kas vienlaikus ir gan tautas kopības apzināšanās, gan vēstījums visai pasaulei par latviešu senajām un spēcīgajām dziedāšanas tradīcijām. Aicinām sekot līdzi tai radio tiešraidē no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.30. 

Šajā laikā ar LR2 ētera starpniecību dziesma vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā līgošanā pulcējot dažādu novadu - Rīgas, Līgatnes, Salacgrīvas, Burtnieku, Strenču, Cēsu, Madonas, Ciblas, Rēzeknes, Preiļu, Daugavpils, Jēkabpils, Aizkraukles, Ogres, Iecavas, Bauskas,  Ozolnieku, Tērvetes, Saldus, Durbes, Vaiņodes, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Rojas, Tukuma, Jūrmalas, Olaines un Jaunmārupes - dziedātājus, kā arī latviešu korus un muzikālos kolektīvus Kanādā un vairākās Eiropas valstīs.

“Gadsimta garāko līgodziesmu” atklāja etnomūzikas grupa “Tautumeitas”, kas 21. jūnijā plkst. 4.29 ar svaigi darinātiem kroņiem galvā un ar savu enerģētisko dziedājumu LR2 ēterā sveica saullēktu un modināja klausītāju un gada garāko dienu. Zināms, ka grupa izpildīs “Vainagu deju” un “Raganu nakti”.

Lasītākās ziņas valstī

Agrajās stundās ar dziesmām sveiks arī latviešu kolektīvi no Toronto, Ņujorkas un Sanfrancisko.

Visas dienas garumā muzicēs Latvijā mītošie mūzikas kolektīvi, bet no plkst. 19.45 divas stundas LR2 ēterā būs Eiropas latviešu kolektīvi no Grācas, Luksemburgas un Parīzes. 

Vairāk lasi: lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti