Dalies:

Sāk gatavoties 2023.gada Dziesmu un deju svētkiem

Sāk gatavoties 2023.gada Dziesmu un deju svētkiem
LETA/Sintija Zandersone
  • 30. Jan. 2020

Nākošie Dziesmu un deju svētki norisināsies 2023.gada jūlijā. Gatavošanās sākta, izsludinot māksliniecisko konceptu konkursus diviem pasākumiem – koru lielkoncertam un deju lieluzvedumam.

2023. gada Dziesmu un deju svētki iezīmēs svētku tradīcijas 150. gadskārtu, tādēļ abu pasākumu vienojošais vadmotīvs ir "Dziesmu svētkiem 150. Tradīcija". Koru lielkoncerta mākslinieciskās koncepcijas atslēgas vārdi ir Tradīcija, Tagadnīgums, Turpinājums, savukārt deju lieluzvedumam - Svinam svētkus, Notikums, Tradicionālais un laikmetīgais, Paaudzes, Sadarbība, Saliedētība, Līdzsvars.

Kā latviesi.com uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā, šajos konkursos tiek meklētas kordiriģentu, deju virsvadītāju, režisoru, scenogrāfu un citu radošo profesionāļu komandas, kas izstrādās koncertu mākslinieciskās koncepcijas un repertuāru. Kolektīvi sāks gatavot repertuāru, ko šo konkursu uzvarētāji būs piedāvājuši, un tas notiks apmēram šī gada beigās.

Lasītākās ziņas

"Rudenī kori un deju kolektīvi visā Latvijā un diasporā sāks gatavot koprepertuāru savas nozares nozīmīgākajiem pasākumiem - Dziesmu un deju svētku koru lielkoncertam un deju lieluzvedumam. Mēs sagaidām spilgtu māksliniecisko ideju pieteikumus un repertuāra piedāvājumus, caur kuriem dziedātāju un dejotāju kopiena justu piederību šai tradīcijai," norāda Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Lai izvēlētos vispiemērotāko pretendentu, konkursi notiks divās kārtās. Piedāvājumi jāiesniedz līdz 2020. gada 11. maijam. Šī gada otrajā pusē plānots izsludināt Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskās koncepcijas konkursu.

Atgādināsim, ka 2013.gada Dziesmu un deju svētkos piedalījās 1300 diasporas dalībnieku no 46 mākslinieciskajiem kolektīviem, bet 2018.gadā - jau 2400 dalībnieki no 84 kolektīviem, kopumā pārstāvot 21 valsti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti