Dalies:

Saeimas priekšsēdētāja Uzbekistānā atklāj Latvijas simtgadei veltītos kultūras pasākumus

Saeimas priekšsēdētāja Uzbekistānā atklāj Latvijas simtgadei veltītos kultūras pasākumus
  • 16. Apr. 2018

14.aprīlī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Taškentā atklāja divus krāšņus Latvijas valsts simtgadei veltītus mūzikas un mākslas pasākumus.

Uzbekistānas Mākslu akadēmijas Centrālajā izstāžu zālē I.Mūrniece atklāja izstādes "Latvijas sasniegumi 20.-21.gadsimtā", "Brīnišķā Latvija" un "No tērpa par apģērbu", kā arī teica uzrunu latviešu un starptautiskās klasiskās mūzikas koncertā, kurā Uzbekistānas Jauniešu Simfoniskais orķestris klausītājiem atskaņoja Jāzepa Vītola svītu orķestrim "Dārgakmeņi" un Simfoniju mi minorā.

Savās uzrunās I.Mūrniece pauda gandarījumu par Latvijas un Uzbekistānas ciešo un daudzveidīgo sadarbību, tai skaitā, mūzikā, mākslā un kultūrā. Īpašu prieku I.Mūrniece izteica par jauniešu sadarbību un pateicās Uzbekistānas Jauniešu savienībai, Latvijas - Uzbekistānas draudzības biedrībai par atbalstu koncerta un izstādes tapšanā.

Izstādes un koncerta atklāšanā piedalījās Uzbekistānas Parlamenta Olij Mažlis Senāta priekšsēdētāja pirmais vietnieks Sodiks Safojevs (Sodiq Safoyev), virkne Uzbekistānas valsts amatpersonu, ārvalstu diplomāti un Latvijas draugi Uzbekistānā.

Saeimas priekššēdētāja vizītē Uzbekistānā uzturās no 14. līdz 18.aprīlim un plāno tikties ar augstākajām valsts amatpersonām, apmeklēt reģionus un tikties ar vietējās pārvaldes vadītājiem.

Latvijas Simtgadei veltītās izstādes Taškentā būs apskatāmas līdz 19.aprīlim un tās ir daļa no Ārlietu ministrijas publiskās diplomātijas programmas svinību gadā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti