Dalies:

Saeima lemj par novadu reformu; novadi protestē

Saeima lemj par novadu reformu; novadi protestē
LETA/Ivars Soikāns
  • 06. Mar. 2020

Saeima pašreiz lemj par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto un pašvaldību vidū pretrunīgi vērtēto novadu reformu. Tā paredz līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 40 pašvaldības.

Varam uzskata, ka reforma līdz 2021.gadam izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām.

Likumprojektā iesniegto priekšlikumu skaits ir apjomīgs – 316. Ceturdien, 5.martā, Saeima 11 stundu laikā izskatīja vien 20.

Lasītākās ziņas valstī

Vakar negaidīti atbalstīts priekšlikums republikas nozīmes pilsētas pārsaukt par lielajām pilsētām, vienlaikus republikas pilsētu sarakstā saglabājot vien piecas pilsētas.

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisija iepriekš atbalstīja lielāko daļu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājuma par jauno novadu teritorijām Pierīgas, Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales reģionos.

Tikmēr daudzas pašvaldības asi iestājas pret reformā paredzēto, tāpēc aizvadīti jau vairāki protesti. Vakar norisinājies apmēram 100 cilvēku liels pikets pie Saeimas, un uz vairāku novadu ceļiem notikuši protesta braucieni ar smago tehniku. Kopumā protesta akciju atbalsta 40 pašvaldības, bet aktīvi piedalās 30 vietvaras. Protesta brauciena maršruts skāra 20 novadus un divas pilsētas. Kopumā tika iesaistītas ap 400 tehnikas vienības.

TV3 izveidojis reportāžu no protesta brauciena Jelgavas pusē:

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti