Dalies:

Saeima konceptuāli atbalsta likumprojektu par Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā

Saeima konceptuāli atbalsta likumprojektu par Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā
  • 07. Sep. 2018

Saeima ceturtdien, 6.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā parlamenta balsojumā, informē Saeimas Preses dienests.

Šobrīd Satversmē ir noteikts, ka Valsts prezidentu ievēlē aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu. Lai veicinātu sabiedrības lielāku uzticēšanos Saeimai, nepieciešams nodrošināt darba procesa caurskatāmību. Balsojums par Valsts prezidentu ir vienīgais aizklātais balsojums Saeimā, likumprojekta autori atzīmē tā anotācijā. 

Iepriekš pēc Juridiskās komisijas lēmuma tika izveidota darba grupa, kas turpināja padziļinātu diskusiju par atklātu balsojumu Valsts prezidenta vēlēšanās, kā arī citiem priekšlikumiem, kurus, noslēdzot darbu, rosināja darba grupa Valsts prezidenta pilnvaru iespējamai paplašināšanai un ievēlēšanas kārtības izvērtēšanai. 

Lasītākās ziņas valstī

Valsts konstitūcija nosaka, ka Saeima Satversmi var grozīt sēdēs, kurās piedalās vismaz divas trešdaļas Saeimas locekļu. Grozījumus pieņem trijos lasījumos ar ne mazāk kā divu trešdaļu klātesošo deputātu balsu vairākumu. 

Lai likums stātos spēkā, tas Saeimai vēl jāatbalsta divos lasījumos.

Saeimas Preses dienests

 Foto: Valsts prezidenta kanceleja, Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti