Dalies:

Saeimā diskutēs par reklāmas aizliegumiem un ierobežojumiem Latvijas mediju vidē

Saeimā diskutēs par reklāmas aizliegumiem un ierobežojumiem Latvijas mediju vidē
  • 20. Feb. 2019

Divu Saeimas komisiju kopsēdē deputāti šodien plkst.10 diskutēs par reklāmas aizliegumiem un ierobežojumiem Latvijas mediju vidē.

Sanāksmē piedalīsies Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti. Sēdē ir aicināti piedalīties Kultūras ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Konkurences padomes, Latvijas Raidorganizācijas asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Iepriekš Latvijas Raidorganizāciju asociācijas pārstāvis Andris Ķēniņš pauda, ka, pieņemot grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas tostarp aizliedz reklamēt "ātros kredītus", likumdevējs nav pamanījis, ka vienlaikus nostiprināts aizliegums reklamēt jebkāda cita veida kreditēšanas pakalpojumus.

Lasītākās ziņas valstī

Viņš pastāstīja, ka grozījumi minētajā likumā, kas stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā, paredz aizliegt kreditēšanas pakalpojumu reklāmu televīzijā un radio, kas faktiski nozīmē, ka no grozījumu stāšanās spēkā brīža būs liegts televīzijā vai radio reklamēt iespējas preces vai pakalpojumus iegādāties kredītā vai līzingā.

Ķēniņš norādīja, ka grozījumi minētajā likumā būs attiecināmi plašāk nekā tikai uz "ātrajiem kredītiem" - tie atteiksies uz kreditēšanu pēc būtības un redakcijas dēļ nav skaidra arī normu piemērošana. Turklāt nevienā citā Eiropas valstī nepastāvot tāds aizliegums - reklāmas ierobežojumi ir tikai Īrijā un Igaunijā, kur noteikts aizliegums "ātrajiem kredītiem". Veiktās aplēses liecina, ka šīs reklāmas aizliegums radīs aptuveni 15 miljonu eiro lielu finansiālo ietekmi, tostarp desmit miljonu eiro ietekmi radio un televīzijai.

Latvijas Reklāmas asociācijas vadītāja Baiba Liepiņa uzsvēra, ka pašreizējā situācijā, kad grozījumi ir pieņemti, bet tie ir nepiemērojami. "Patlaban ir ierobežoti ir visi kreditēšanas veidi. Gribējām ierobežot "ātros", bet sanāca ierobežot visu," teica Liepiņa.

Iepriekš Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija vienojās 20.februārī kopsēdē ar Saeimas Tautsaimniecības komisiju vēlreiz apspriest šo jautājumu un, visticamāk, piedāvāt savus priekšlikumus likuma grozījumiem, kas būtu jāiesniedz līdz 1.martam.

Latvijas Reklāmas asociācija un Latvijas Raidorganizāciju asociācija arī mudināja Saeimu pārskatīt noteiktos reklamēšanas ierobežojumus virknei preču un pakalpojumu, tostarp azartspēlēm un alkoholam, uzsverot, ka pašreizējais regulējums nav veicinājis sākotnējā mērķa sasniegšanu un radījis zaudējumus medijiem.

Autors: LETA
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti