Dalies:

Saeima atbalsta ieceri ļaut pārtikas produktus pēc minimālā derīguma termiņa beigām ziedot labdarībai

Saeima atbalsta ieceri ļaut pārtikas produktus pēc minimālā derīguma termiņa beigām ziedot labdarībai
  • 05. Oct. 2018

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc minimālā derīguma termiņa beigām atļaut ziedot labdarībai.

Likuma grozījumi paredz, ka noteiktus produktus, kuri ir marķēti ar "Ieteicams līdz..." un kuriem beidzies minimālais derīguma termiņš, bet kurus neuzskata par nederīgiem, noteiktā laika posmā un noteiktā kārtībā atļaut izplatīt, piemēram, nodot labdarības iestādēm. Lai to varētu darīt, valdībai jānosaka, kādās situācijās, kuras produktu grupas un kādā kārtībā drīkstēt izplatīt pēc minimālā derīguma termiņa "Ieteicams līdz..." beigām, un šai normai spēkā būs jāstājas 2019.gada 1.jūlijā.

Lai likumā lietotu Eiropas Savienības tiesību aktiem atbilstošu terminoloģiju, par izplatīšanai nederīgu turpmāk likumā būs atzīstama viltota, nevis falsificēta pārtika.

Lasītākās ziņas

Grozīti arī likuma pārejas noteikumi, nosakot ātrāku to likuma normu spēkā stāšanas termiņu, kas saistītas ar termina "diētiskā pārtika" aizstāšanu ar terminu "noteiktās grupās ietilpstoši pārtikas produkti".

LETA jau ziņoja, ka grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā paredz turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc minimālā derīguma termiņa beigām atļaut ziedot labdarībai.

Grozījumu "Pārtikas aprites uzraudzības likumā" mērķis ir noteikt pilnvarojumu Ministru kabinetam izdot noteikumus, lai varētu īstenot Eiropas Savienības tieši piemērojamos tiesību aktos dotos uzdevumus dalībvalstīm reglamentēt atsevišķas prasības pārtikas apritē, un noteikt gadījumus, kad pārtika ir izplatāma pēc derīguma termiņa "Ieteicams līdz" beigām, precizēt terminus attiecībā uz pārtikas atzīšanu par izplatīšanai nederīgu, kā arī precizēt iepriekš pieņemtu likuma normu spēkā stāšanās termiņus.

Avots: LETA
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti