Dalies:

Sadraudzības dienas Malmē

Sadraudzības dienas Malmē
  • 10. Oct. 2019

No 20-22 septembrim Malmē risinājās jauniešu sadraudzības dienas, kur satikās Stokholmas, Kopenhāgenas un Malmes pārstāvji. Projektu rīkoja Zviedrijas Latviešu apvienības Stokholmas nodaļas Jauniešu klubs sadarbībā ar Dienvidzviedrijas latviešu apvienību. Projekta mērķis bija radīt jauniešos interesi par aktīvu pilsonisko līdzdalību un vēlmi pašorganizēties. 

Ceļojums dažiem jauniešiem sākās jau piektdienas, 20. septembra pēcpusdienā, kad visi satikās centrālajā stacijā, lai kopīgi uzsāktu ceļojumu uz Malmi. Pirmā projekta diena noslēdzās,ierodoties Malmē.

 Projekta otrā diena iesākās ar pārējo jauniešu ierašanos, kam sekoja seminārs “Eiropas parlaments un jauniešu iespējas Eiropā”, ko vadīja Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenereāldirektorāta Jaunatnes nodaļā, Violeta Birzniece. Semināra laikā jaunieši tika informēti gan par to kā darbojas Eiropas parlaments, gan arī par to kādas iespējas jauniešiem tiek dotas Eiropā. Pēc semināra tika arī uzsāktas diskusijas daudz dažādām tēmam, varēja redzēt, ka jauniešiem bīja, ko teikt. Diena noslēdzās ar sadraudzības vakaru.

Lasītākās ziņas valstī

 

 Nākamā diena sākās ar Stokholmas jauniešu kluba veidoto prezentāciju, par to, kā viedot jauniešu klubu. Šī informācija lielākoties bīja noderīga Kopenhāgenas un Malmes pārstāvjiem, lai arī tur jaunieši varētu biežāk satikties un izveidot šāda veida klubu. Pēc prezentācijas tik diskutēts par to kā uzrunāt diasporas jauniešus. Sadraudzības dienas Malmē tika noslēgtas ar diskusīju par klimata jautājumiem ko novadija jauniešu pārstāvis no Kopenhāgenas. 

Braucienā atpakaļ no Malmes tika arī ievēlēta jauna jauniešu kluba valde, kura nākamā gada laikā rūpesies par pasākumiem un projektiem. Brauciena laikā dzima ideja par jauniešu dienām stokholmā un citas idejas, kuras arī cerams tiks realizētas.

Projektu finansēja Latvijas valsts. Liels paldies, par to, ka bija iespēja rīkot šo projektu. 

Autore: Anna Lase

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti