Dalies:

Sācies 100 gadu dziesmu izlases LVTop100 tautas balsojums

Sācies 100 gadu dziesmu izlases LVTop100 tautas balsojums
  • 20. Nov. 2017

Godājot dziesmoto tautu un Latvijas Valsts simtgadi, AS Radio SWH veido Latvijas simtgades dziesmu izlasi, kas atspoguļo tautā iemīļotākās latviešu dziesmas laika posmā no 1918. gada līdz 2018. gadam.

18. novembrī atklāja tautas balsojumu vietnē lvtop100.lv, kas ilgs pusgadu, līdz 2018. gada 15. maijam. Projekta ideja paredz Latvijas Valstij un tautai simtgadē dāvināt tautas izvēlētu visu laiku labāko dziesmu izlasi, kopskaitā 100 dziesmas.

Dziesmu izlase aptver visdažādākos žanrus – no tautasdziesmas līdz pat dārdošākajām roka skaņām. Šobrīd savu artavu dziesmu atlasē un novērtēšanā jau ir devusi Žūrijas un mentoru komanda, kuru pārstāv daudzi Latvijā cienījami un novērtēti dažādu kultūras jomu pārstāvji.

Dziesmu saraksta veidošanā (jeb dziesmu nominēšanā Latvijas simtgades dziesmu izlasei) bija iespēja piedalīties ikvienam, pievienojot savas visu laiku labākās dziesmas. Laika posmā no 10. oktobra līdz 17. novembrim kopskaitā simtgades sarakstā tika pievienotas 2467 dziesmas, no kurām unikālas bija 1280 dziesmas, kuras šobrīd veido lielo dziesmu sarakstu.

Lai nobalsotu par savām iemīļotākajām dziesmām, platformā www.lvtop100.lv būs nepieciešams veikt autorizāciju, identificējot sevi ar sociālo tīklu kontu.

Kā iepriekš stāstījām:

Latvijas 100 gadu dziesmu izlase Latvijai un latviešu tautai tiks dāvāta 2018. gada novembrī. Savukārt 2019. gadā tiks izveidota publiska mākslas instalācija, kas godinās Latvijas mūziķu veikumu, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu valsts kultūras attīstībā. Instalācijā plānots gravēt arī visus šī projekta dalībnieku vārdus – ikviens, kurš būs piedalījies balsojumā, norādot savu vārdu un uzvārdu, tiks iemūžināts blakus simtgades dziesmu izlasei.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti