Dalies:

Sabīne Skarule no Latvijas ir H&M Design Award 2020 uzvarētāja

Sabīne Skarule no Latvijas ir H&M Design Award 2020 uzvarētāja
  • 29. Nov. 2019

Pagājušajā naktī Berlīnē Sabīne Skarule no Latvijas kļuva par 2020. gada H&M Design Award uzvarētāju! Sabīni, kura ir Antverpenes Karaliskās mākslas akadēmijas Beļģijā absolvente, izraudzījās modes industrijas ekspertu panelis. Sabīnes kolekcijas iedvesma tika gūta no viņas dzimtenes amatniecības, un viņa ieguva balvu 50,000 € vērtībā.

H&M uzskata, ka ir nepieciešams palīdzēt jaunajiem talantiem. Tagad, kad H&M Design Award notiek jau devīto gadu, tā tiek uzskatīta par vienu no pasaulē atzītākām modes balvām, kas atbalsta dizainerus absolventus viņiem tik nozīmīgajā karjeras posmā. H&M Design Award parāda H&M nopietno apņemšanos par jaunajiem talantiem un globālās modes nākotni.

"Tas ir neticami. Iegūt H&M Design Award ir lielisks sākuma punkts uzsākt savu zīmolu. Šī balva paver iespējas un sniedz man brīvību piepildīt savus sapņus," saka Sabīne.

Lasītākās ziņas valstī

Sabīnes kolekcijas iedvesma tika gūta no viņas atmiņām par bērnību Latvijā. Adīšanas tehnika ir vēl no pirms-interneta laika, kad Sabīne darināja drēbes kopā ar savu mammu. Sabīne izmantoja šo mantojumu un piešķīra tam jaunu skatu: adījumi ar dažāda lieluma valdziņiem, kā arī tradicionālo kostīmu piegrieztnes, kontrastā ar izteiktiem un sievišķīgiem piegriezumiem.

Sabīne pievienojas iepriekšējo gadu uzvarētājiem, kuri ir guvuši starptautiskus panākumus. 2017. gada uzvarētājs Ričards Kvinns ( Richard Quinn) šobrīd ir viens no karstākajiem vārdiem modes jomā. Vienā no skatēm Viņas Majestāte Karaliene sēdēja pirmajā rindā, bet Cardi B Parīzē bija tērpusies no galvas līdz kājām puķainā tērpā no Kvinna kolekcijas.

2018. gada uzvarētāja Stefana Kuka (Stefan Cooke) kolekcijas tagad ir pieejamas tādos zināmos veikalos kā Dover Street Market, bet 2019. gada uzvarētaja Prija Aluvalia (Priya Ahluwalia) jau ir kļuvusi par paraugu jaunajai pārstrādes kustībai.

Šā gada žūrijā piedalījās Prija Aluvalia, 2019. gada H&M Design Award uzvarētāja, fotogrāfs Fēliks Dol Mailots (Felix Dol Maillot), Vācijas Glamour

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti