Dalies:

Ryanair loterija – iespēja kļūt par miljonāru vai regulāra cilvēku krāpšana?

Ryanair loterija – iespēja kļūt par miljonāru vai regulāra cilvēku krāpšana?
  • 27. Jan. 2020
  • 05.50

Kā vēsta spilgtie uzraksti, nopērkot lidsabiedrības Ryanair nokasāmā tipa loterijas biļeti, ir iespējams vinnēt vienu miljonu eiro. Bet, cik liela ir varbūtība, ka tiešām ko varēs vinnēt un vai kādam tas ir izdevies, no lidsabiedrības pārstāvjiem vēlējās noskaidrot Vācijas lielākais interneta ceļojuma žurnāls „Travelbook”.                        

Tie, kas jau ir lidojuši ar „Ryanair”, zina ierasto scenāriju: lidmašīnas pasažieri tiek aicināti iegādāties loterijas biļetes, kuras cena ir divi eiro gabalā. Ir iespējams vinnēt gan mantas, gan naudas balvas, tostarp arī galveno balvu – vienu miljonu eiro. Lai ko iegūtu savā īpašumā, uz loterijas biļetes ir jānokasa trīs laukumi. Ja tajos parādās trīs vienādi simboli, tad citā laukā ar nosaukumu „Prize panel” redzams vinnests, ko veiksmes gadījumā esat ieguvis.

Lidsabiedrība „Ryanair” neveic loterijas izdošanu un apkalpošanu , bet gan kompānija „Brand Force”, kuri izveidojuši  dokumentu ar informāciju kā tikt pie lielā laimesta (Word-Dokument der Gewinnspiel-Betreiberfirma „Brand Force“):

Lasītākās ziņas

  1. Visi laimīgo ložu īpašnieki piedalās lielajā izlozē, kas notiek februārī un kurā ir iespēja vinnēt vienu miljonu eiro.
  2. No visiem laimīgajiem tiek izlozēts tikai viens kandidāts, kurš var tikt pie lielās naudas balvas.
  3. Šis laimīgais var izvēlēties vienu no 125 aploksnēm ar cerību, ka tajā ir lielā loze. Viens miljons eiro ir atrodams tikai vienā aploksnē, pārējās aploksnēs atrodas 50 000 eiro naudas balvas.

Pēc statistikas rēķinot, iespēja vinnēt lielo laimestu ir reizi 125 gados. Tas nozīmē, ka ir jābūt tiešām lielam veiksminiekam, lai iegūtu iespēju vispār piedalīties šajā loterijā, kur nu vēl, lai saņemtu galveno naudas vinnestu. Tad jau iespēja iegūt 50 000 eiro ir daudz lielāka, tomēr zinot, cik daudz lidsabiedrība ar šīm loterijas biļetēm pelna, laimests šķiet salīdzinoši niecīgs. Lai gan lēto lidojumu kompānija „Ryanair” jau kopš 2008. gada tirgo šīs loterijas biļetes, vēl nav dzirdēti gadījumi, kad kāds būtu ieguvis lielo laimestu, liekot kopumā apšaubīt šādu iespējamību.

„Travelbook” vēlējās noskaidrot, kāda tad ir reālā situācija, un uzdeva „Ryanair” pārstāvei jautājumu vai kāds vispār ir vinnējis galveno balvu un cik daudz balvas un naudas laimestu kopš šīs loterijas pastāvēšanas brīža ir sadalīti. Uz šiem jautājumiem komentāri nesekoja, vien atbilde, ka katru mēnesi šajā loterijā ir iespēja vinnēt naudas balvas, lielākus laimestus kā automašīnu (kas arī nav nekādi luksus auto), kā arī iespēju piedalīties lielajā loterijā.

Atskatoties uz 2018. gadā notikušo izlozi interneta portālā www.ryanair.com zem uzraksta Ryanair Scratch Cards var lasīt, ka lielo laimestu 50 000 eiro apmērā ir vinnējusi Džeina no Īrijas, vairāk informācijas gan nav atrodama.  

Protams, šādai akcijai ir arī negatīvas sekas un komentāri. Internetā ir atrodami dažādi ieraksti ar neapmierinātiem loterijas pircējiem, kas, lai gan vinnējuši naudas balvas, tās tā arī nav ieguvuši. Piemēram, viens komentārs no Google Plus lietotāja: „Biju ceļā no Romas uz Palermo un, nokasot loterijas lauciņus, sapratu, ka esmu ieguvis iespēju piedalīties loterijā, un, iespējams, vinnēt vienu miljonu eiro. Bet tad uzzināju, ka mana nopirktā loterijas biļete nav derīga, jo dzīvoju valstī, kur „Ryanair” neveic lidojumus. Par šādu noteikumu dzirdēju pirmo reizi.”

Vēl nepatīkamāks atgadījums ir noticis 2010. gadā, kad kāds pasažieris vēlējās, lai viņam uzreiz izmaksā 10 000 eiro laimestu. Kad lidmašīnas personāls paskaidroja, ka tas nav iespējams, vīrietis no dusmām loterijas biļeti apēdis, vēsta interneta portāls www.telegraph.co.uk.

Sanāk, ka iespējas uz vienu miljonu eiro laimestu ir un paliek vien ilūzija. Lai gan „Ryanair” pārstāvji informēja „Travelbook”, ka šī loterija ir uzlabota un jaunā veidolā, sniedzot iespēju vinnēt arī 250 00, 100 00 un 50 000 eiro, līdz galam loterijas noteikumi un iespējas vinnēt nav skaidras.

Neatbildēts paliek arī jautājums, kas notiek ar šo loteriju ieņēmumiem? Pēc „Ryanair” informācijas, ieņēmumi no loterijas biļetēm tiek ziedoti labdarībai. Kā pavēstīja „Ryanair” pārstāve, pēdējos piecus gadus vairākus miljonus no šīs loterijas peļņas kompānija ir ziedojusi desmit dažādām labdarības organizācijām deviņās dažādās Eiropas Savienības valstīs bērnu aprūpes iekārtām, slimnīcām un izglītībai. „Ryanair” mājas lapā ir redzami arī precīzi skaitļi: pagājušos piecos gados kompānija ir ieguvusi divus miljonus eiro un šo summu arī ziedojusi - pa 400 000 eiro gadā. Vienīgi nav skaidrs, cik daudz no šiem ieņēmumiem iegūti pārdodot loterijas biļetes un cik procentuāli no šiem ieņēmumiem ir tikuši ziedoti. Interesanti fakti parādījušies arī britu laikraksta „Sun” 2016. gada izdevumā. Tajā sacīts, ka „Ryanair” gadā pārdod 10 miljonus loterijas biļešu. Tas nozīmē, ja skaitļi mūs neviļ, 20 miljonu peļņu gada griezumā. Ja kopumā gada laikā tiek ziedoti 400 000 eiro, tad neatbildēts paliek jautājums: ”Kur katru gadu paliek atlikušie 19, 6 miljoni eiro?”

Foto: CC0 licenze

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti