Dalies:

Rubesa aptur dalību Stradiņa slimnīcas padomes konkursā

Rubesa aptur dalību Stradiņa slimnīcas padomes konkursā
LETA/Zane Bitere
  • 10. Feb. 2020

Pēc tam, kad publiskajā telpā izskanējis, ka Baiba Rubesa ir iecelta Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas padomē, viņa nolēmusi savu kandidatūru atsaukt. Par to Rubesa pati pirmdienas priekšpusdienā informēja savā “Facebook” profilā.

Rubesa šorīt nosūtījusi vēstuli nominācijas komisijas vadītājai Veselības ministrijas valsts sekretārei Dainai Mūrmanei-Umbraško, skaidrojot savas kandidatūras atsaukšanu.

Lasītākās ziņas

"Es ticu, ka Latvijas lielajiem uzņēmumiem ir vajadzīgas spēcīgas, stratēģiski domājošas un rīcībspējīgas padomes. Tāpēc es priecājos par Veselības ministrijas lēmumu sarīkot konkursu uz darbu lielo slimnīcu padomēs saskaņā ar labākajiem pārvaldības principiem; un tāpēc es pieteicos konkursā uz darbu Stradiņa slimnīcas padomē. Iespējams, ka manas zināšanas un ilggadēja starptautiskā pieredze lielu uzņēmumu vadīšanā var lieti noderēt gan Stradiņa slimnīcai, gan Latvijai kopumā,” vēstulē norādījusi Rubesa. 

Viņa izteikusi gandarījumu, ka kandidātu vērtēšanas komisija bija lēmusi Rubesu virzīt amatam Stradiņa slimnīcas padomē. Viņa norāda, ka cilvēku politiskie uzskati, piederība demokrātiskām politiskām partijām un kandidēšana vēlēšanās nedrīkst būt par iemeslu vai ieganstu viņu diskriminācijai, tostarp lai kandidētu darbam valsts uzņēmumos.

“Vienlaikus es respektēju šogad likumā iekļauto normu, kas paredz 24 mēnešu “atdzišanas periodu” politisko partiju amatpersonām. Ņemot vērā neskaidrību, kāds precīzi ir to personu loks, uz kuru šī likuma norma attiecas, lūdzu apturēt mana pieteikuma darbam Stradiņa slimnīcas padomē izskatīšanu," norāda Rubesa.

Atgādināsim, ka Rubesa Eiropas Parlamenta vēlēšanās kandidēja no "Attīstībai/Par!" saraksta, taču netika ievēlēta.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti