Dalies:

Rosina veidot “Latvijas namu” tīklu ārzemēs

Rosina veidot “Latvijas namu” tīklu ārzemēs
Foto: LR Saeima
  • 16. Jun. 2019

Eiropas Latviešu apvienība rosina uz diasporas latviešu centru bāzes veidot publiskā-privātā partnerībā balstītu “Latvijas namu” tīklu. Apvienības vadītāja Elīna Pinto šo ieceri izklāstīja Saeimas Saliedētības komisijas sēdē.

Latviešu nami būtu jauns instruments Latvijas publiskās, ekonomiskās un kultūras diplomātijas sekmēšanai, portālam “Latviesi.com” skaidro E.Pinto. Balstoties uz vēsturiskajiem latviešu centriem un ap tiem pulcētajām aktīvajām latviešu kopienām, publiskās-privātās partnerības ceļā tajos varētu attīstīt aktivitātes Latvijas tēla veidošanai, tūrisma un eksporta mārketingam attiecīgajās mītnes zemēs.

Valsts ieguldījums palīdzetu šo namu vēsturiskajai lomai pāraugt nākamajā kvalitātē kā neformālam Latvijas sūtniecību tīklam. “Publiskā-privāta partnerība nozīmetu, ka ieguldījums ir gan no valsts puses (konceptuāls un finansiāls), gan no nevalstiskajiem partneriem - latviešu centru šābrīža īpašnieku saimnieciskās darbības un aktīvo latviešu kopienu brīvprātīga darba ieguldījuma veidā,” stasta ELA priekšsēde.

Lasītākās ziņas

Valsts ieguldījumu varētu veidot, mērķtiecīgi apkopojot un plānojot jau esošus resursus (kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai, publiskajai diplomātijai, ekonomiskajai pārstāvniecībai, Dziesmu un deju svētku tradīcijas uzturēšanai), portālam saka E.Pinto. “Ja konceptuāli šis modelis ieinteresēs valsts partnerus, Eiropā to pilotprojektu veidā varētu sākt pāris latviešu centros Lielbritānijā un Vācijā,” norāda ELA vadītāja.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti