Dalies:

Rosina Rīgai nodrošināt vienlīdzīgus pakalpojumus neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas

Rosina Rīgai nodrošināt vienlīdzīgus pakalpojumus neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas
  • 21. Feb. 2019

Deputātu vairākums šodien atbalstīja iereci noteikt likumā, ka Rīga nodrošina vienlīdzīgus pakalpojumus visiem Latvijas Valsts piederīgajiem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. Tātad arī no ārvalstīm atbraukušajiem Latvijas piederīgajiem vairs netiktu piemērota lielāka samaksa par dažādiem pakalpojumiem Rīgā, piemēram, sabiedriskā transporta biļeti.

Iepriekš atbildīgajā komisijā šis ierosinājums tika noraidīts. Pašlaik likumā ir norādīts, ka Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, bet, ņemot vērā, atbalstīto Jāņa Dombravas (VL-TB/LNNK) priekšlikumu, šī norma tiks papildināta ar teikumu par vienlīdzīgu pakalpojumu nodrošināšanu. Deputāts Jānis Iesalnieks (NA) norādīja, ka pašlaik Rīgā deklarētie ir “priviliģētākā stāvoklī, nekā citu pilsētu iedzīvotāji”, un ar likuma grozījumiem to paredzēts mainīts.

Rīgas pašvaldība pirms vairākiem gadiem ieviesa Rīgā deklarēto iedzīvotāju atlaižu jeb Rīdzinieka karti, kas ir identitāti apliecinošs dokuments, nodrošinot daudzfunkcionālas lietošanas iespējas, t.sk., dažādas atlaides.

Deputātiem šis likumprojekts vēl būs jāskata trešajā lasījumā.

Tāpat Saeima atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas regulējumu paredz papildināt ar definīciju par apdzīvotu vietu “mazciems”.

Plānots noteikt, ka mazciems ir vēsturiski izveidota apdzīvota vieta ar dominējošu izklaidu vai dominējošu koncentrētu apbūvi, kurai novada teritorijas plānojumā nav noteiktas robežas un tās nosaukums ir iekļauts Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Vietvārdu datubāzē. Paredzēts, ka tāpat kā ciemiem, arī mazciemiem nosaukumus piešķirs un tos pārdēvēs novada dome. Mazciemā ietilpstošās adreses noteiks pašvaldība, savukārt Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmā tās reģistrēs Valsts zemes dienests

Foto:  Ieva Ābele, Saeima

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti