Dalies:

Rīta Panorāma: Daudzus gadus Netīrās naudas apkarošanas dienests bijis vājākais posms

Rīta Panorāma: Daudzus gadus Netīrās naudas apkarošanas dienests bijis vājākais posms
  • 24. Aug. 2018

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests, kura vadība tika nomainīta pēc “ABLV Bank” nedienām, daudzu gadu garumā bijis vājākais posms, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība).

Ministre noraidīja kritiku par valdības aktīvu darbu netīrās naudas apkarošanas jomā vien pēc “ABLV Bank” nedienām, sakot, ka darbs šajā jomā notika vismaz divus gadus.

Lasītākās ziņas valstī

Viņa gan pauda, ka vājākais posms šajā ķēdē daudzus gadus bija Netīrās naudas apkarošanas dienests. Līdz šim vadība nebija mainīta 20 gadus. Vienlaikus Reizniece-Ozola pauda, ka nevēlētos, lai šī dienesta nu jau bijušais vadītājs Viesturs Burkāns būtu vienīgais grēkāzis.

Komentējot Eiropas Padomes ekspertu komitejas "Moneyval" naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu ziņojumu par situāciju Latvijā, finanšu ministre pauda, ka neglaimojošs ziņojums bija jau gaidāms, bet tagad galvenais ir strādāt pie ziņojumā paustajiem mājasdarbiem. Viņa uzsvēra, ka jāpalielina šajā jomā strādājošo dienestu kapacitāte un prasmes.

Plašāka informācija portālā lsm.lv

Foto: Finanšu ministrja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti