Dalies:

Rinkēvičs Luksemburgā apspriedīs "Brexit" sarunu procesu

Rinkēvičs Luksemburgā apspriedīs "Brexit" sarunu procesu
  • 16. Oct. 2018

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) šodien piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50.panta formāta sanāksmēs Luksemburgā, kur apspriedīs "Brexit" sarunu procesu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē ministri apspriedīs progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027.gadam, turpinot diskusijas par tādiem jautājumiem kā konkurētspējas programmas, piemēram, pētniecības programma "Horizon Europe", "Connecting Europe Facility", kura ietvaros tiek finansēts "Rail Baltica" projekts, kā arī diskutēs par aizsardzību un drošību.

Sanāksmē ministri apmainīsies viedokļiem par 17.oktobrī un 18.oktobrī plānotās Eiropadomes secinājumu projektu - migrācijas, iekšējās drošības un ārējo attiecību jautājumiem. Plānots arī, ka ministri apspriedīs līdz šim panākto progresu 28.jūnija Eiropadomē pieņemto lēmumu īstenošanā migrācijas, drošības un aizsardzības, nodarbinātības, izaugsmes un konkurētspējas, inovāciju un digitālajos jautājumos.

Lasītākās ziņas valstī

Sanāksmē Eiropas Komisija informēs dalībvalstis par aktuālo situāciju likuma varas jautājumā Polijā kopš pēdējās Polijas uzklausīšanas Vispārējo lietu padomē 7.1 procedūras ietvaros 18.septembrī. Savukārt Austrijas prezidentūra sanāksmes ietvaros informēs ministrus par tālāko procedūru jautājumā par likuma varu Ungārijā. 12. septembrī Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju, kurā izteica bažas par iespējamiem ES vērtību pārkāpumiem Ungārijā un aicināja Padomi uzsākt 7.1 panta procedūru pret Ungāriju, atgādina ĀM.

Savukārt Vispārējo lietu padomes 50.panta formāta sanāksmē ministri turpinās darbu 17.oktobra un 18.oktobra Eiropadomes sanāksmes 50.panta formātā sagatavošanā, apstiprinot darba kārtību, un uzklausīs ES sarunveža sniegto informāciju par aktuālo sarunās par Lielbritānijas izstāšanos no ES. Sanāksmē ministri arī izskatīs Izstāšanās līguma projektu, kā arī politiskās deklarācijas par ES-Lielbritānijas nākotnes attiecībām projektu.

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un 2018. gada otrajā pusgadā to vada ES Padomes prezidējošā valsts Austrija.

Vispārējo lietu padomes sanāksmes ES-27 dalībvalstu sastāvā (50.panta formātā) tiek izskatīti jautājumi, kas saistīti ar Lielbritānijas izstāšanās no ES sarunu procesu.

Autors: LETA
Foto: Ārlietu ministrija
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti