Dalies:

Rinkēvičs: Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus, tehnoloģiju pārnesē un pētniecībā

Rinkēvičs: Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus, tehnoloģiju pārnesē un pētniecībā
  • 14. Dec. 2019
  • 14.32

Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus, tehnoloģiju pārnesē un pētniecībā, atklājot Valmierā notiekošo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), uzrunājot foruma dalībniekus, Rinkēvičs izteica pateicību Pasaules Brīvo latviešu apvienībai (PBLA) par tās iniciatīvu pirms pieciem gadiem uzsākt šādu forumu ciklu, lai piesaistītu Latvijas diasporas uzņēmējus tautsaimniecības attīstībā Latvijā.

"Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma nozīmība šo gadu gaitā ir tikai augusi. Zīmīgi, ka pirmie divi forumi notika Rīgā, bet pēc tam Austrālijā un ASV, lai tagad atgrieztos atkal Latvijā. Ir simboliski, ka šoreiz par foruma norises vietu izvēlēta Valmiera - viena no dinamiskākajām Latvijas pilsētām. Pēdējo gadu straujā tautsaimniecības izaugsme mums īpaši aktualizējusi darbaspēka pieejamības un līdz ar to arī remigrācijas jautājumu. Arī straujā ekonomikas attīstība Valmierā radījusi pieprasījumu pēc visa veida speciālistiem," sacīja ministrs.

Lasītākās ziņas

Viņš piebilda, ka Diasporas likums iezīmē pašvaldību centrālo lomu ārvalstīs dzīvojošo tautiešu piesaistē, lai straujāk augošo pašvaldību uzņēmēji spētu piesaistīt arī nepieciešamos speciālistus, kas daudzviet uzņēmumiem vairs neļauj pilnvērtīgi attīstīties.

Ārlietu ministrs aicināja veidot ciešāku sadarbību starp Latvijas institūcijām un diasporas organizācijām, kas tādējādi var paplašināt Latvijas eksporta iespējas. "Tādēļ mani priecē, ka foruma ietvaros notiek reģionālo uzņēmēju un citu profesionāļu tīklošanās pasākumi, kurus Eiropā, piemēram, ir organizējusi Eiropas Latviešu apvienība," sacīja Rinkēvičs.

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums norisinās jau piekto reizi, un līdz šim tas noticis Latvijā, kā arī Austrālijā un ASV.

Foto: LETA/Zane Bitere

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti