Dalies:

Rinkēvičs Austrālijas un Jaunzēlandes latviešiem sola, ka vēstniecība Austrālijā paliks ministrijas prioritāte

Rinkēvičs Austrālijas un Jaunzēlandes latviešiem sola, ka vēstniecība Austrālijā paliks ministrijas prioritāte
LR Ārlietu ministrija
  • 16. Nov. 2019

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izplatījis paziņojumu Austrālijas un Jaunzēlandes latviešiem, kurā sola, ka vēstniecības atvēršana Austrālijā  joprojām ir Ārlietu ministrijas prioritāte. "Latviesi.com" jau vēstīja -  Austrālijas vēstniecības atvēršanai ieplānoto naudu - 1,8 miljonus eiro, valdība novirzīja mediķu algu palielināšanai. 

"Man ar patiesu nožēlu jāteic, ka, ņemot vērā kopējās valdības prioritātes, ministrija ir piekritusi vēstniecības atvēršanu atlikt. Aicinu ar izpratni uztvert šo lēmumu un vēlos apliecināt, ka vēstniecības atvēršana Austrālijā ir un paliek Ārlietu ministrijas prioritāte un jautājums tiks virzīts nākamo gadu valsts budžeta plānošanas procesā," raksta ministrs.

"Vēlētos izteikt jums pateicību – trimdas pārstāvjiem un to pēctečiem – par jūsu ticību Latvijas neatkarības atdzimšanai, par jūsu atbalstu Latvijas atjaunošanai. Paldies jums par nerimstošu darbu latviešu valodas, kultūras un tradīciju uzturēšanā gadu desmitiem un milzīgā attālumā. Vēlos pateikties arī kopienas jaunajiem pārstāvjiem, kuri dažādu iemeslu vadīti ieradušies Austrālijā un Jaunzēlandē nesen un saglabā saites ar Latviju, un cenšas dot savu artavu Latvijas attīstībā. Jūs pārstāvat ievērojamu mūsu tautas daļu, un tas izvirza mums jaunus kopīgus uzdevumus. Latvijai ir ļoti svarīgi cilvēki,  kuri, neskatoties uz etnisko vai valstisko piederību,  uztur un veido saikni ar Latviju. Diasporas politika pēdējā desmitgadē strauji veidojusies un nonākusi līdz Diasporas likuma pieņemšanai pagājušā gada beigās. Esam gatavi strādāt, lai jūsu saikne ar Latviju būtu arvien ciešāka," teikts Rinkēviča paziņojumā.

Lasītākās ziņas valstī

Ministrs uzsver, ka Austrālija ir viena no Latvijas diasporas lielvalstīm. Pēc Otrā pasaules kara Austrālija bija viena no valstīm, kas deva patvērumu latviešiem, kā rezultātā ir izveidojusies viena no lielākajām latviešu diasporas kopienām pasaulē. Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Austrālijas un Jaunzēlandes latvieši ir un būs būtisks dialoga partneris, veidojot turpmāko diasporas politiku, novērtējot līdzšinējo sadarbību un Austrālijas, kā arī Jaunzēlandes latviešu pārstāvību šogad izveidotajā Diasporas konsultatīvā padomē. Tāpat ministrs pauda sirsnīgus sveicienus Austrālijas un Jaunzēlandes latviešiem Latvijas 101.gadadienā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti