Dalies:

Rīko radošo konkursu "Vai es domāju par atgriešanos Latvijā?"

Rīko radošo konkursu "Vai es domāju par atgriešanos Latvijā?"
Anda B.
  • 30. Jul. 2019

Lai veicinātu Lielbritānijā dzīvojošo latviešu domas par remigrāciju, kāda sieviete vārdā Anda B. sociālajā vietnē "Facebook" lēmusi organizēt konkursu "Vai es domāju par atgriešanos Latvijā?", kur radošā veidā var izpaust savas domas par atgriešanos.

Konkursa organizatore Anda sarunā ar latviesi.com stāsta, ka remigrācija nesen nonākusi modē. "Daudzi tagad ar to nodarbojas arī Latvijā - atver jaunas organizācijas un pētniecības institūtus. Tomēr reāli ar cilvēkiem strādā paps.lv koordinatori, pie tam no visām pusēm pa vidu. Viņiem būtiskākais, manuprāt, ir zināt kuros tieši jautājumos palīdzēt, kuras ir lielākās problēmas un meklēt kā tās risināt. Un arī zināt kā cilvēki jūtas."

Anda pati dzīvo ārpus Latvijas nu jau 9 gadus un seko līdzi notikumiem gan Lielbritānijā, gan Latvijā. "Bieži pārrunājam atgriešanās tematu ar pārējiem un tad parādās visdažādākie iemesli un emocijas, bet kopumā cilvēki par to domā. Parasti visi jautā 'vai es gribu...' un līdz šim nebiju manījusi, ka kāds paprasītu ko es par emigrāciju un atgriešanos domāju vispār kopumā. Un vai Latvijas iedzīvotājiem kāds to ir pajautājis?" Tāpēc viņai ideja par šo konkursu radās kā saikne, kas savienotu cilvēkus un koordinatorus, ļautu šai informācijai riņķot un vieniem pie otra nokļūt. "Es vienmēr esmu teikusi, ka lēmums jau nav jāpieņem uzreiz, bet ir labi zināt un domāt. Šis konkurss varbūt provocē, bet arī dod iespēju cilvēkiem izteikties izjūtās - zīmējumos, fotogrāfijās vai video, ne tikai biznesa plānos vai konkrētos laika grafikos. Un noteikti no iesūtīto darbu emociju lauka varēs ievākt arī kādus labus pragmatiskus graudus."

Lasītākās ziņas valstī

KONKURSA NOTEIKUMI

*Piedalīties ar vienu pieteikumu var jebkurš Lielbritānijā šobrīd dzīvojošais Latvijas iedzīvotājs, kurš uz radošā darba iesniegšanas brīdi ir sasniedzis 18 gadu vecumu.

*Konkurss notiek latviešu valodā, lai uzturētu un veicinātu valsts valodas lietošanu ārzemēs.

*Aicinājums dalībniekiem ir pārdomāt, noformulēt un radoši izteikt savas pārdomas par jautājumu: “Vai es atgriezīšos Latvijā?”. Konkursā tiks vērtēta darba radošums un izdoma, darba realizācijas kvalitāte un atbilstība konkursa tēmai.

*Dalībnieki netiek ierobežoti veidā, kādā vēlas izteikt savas pārdomas vai viedokli, tas var būt prozas vai dzejas, attēlu vai fotogrāfijas, mūzikas vai jebkādā citādā iepriekš neminētā formātā. Dalībnieks tomēr nedrīkst pārkāpt likumdošanā noteiktās normas un iesniegtais darbs nedrīkst būt diskriminējoša vai aizskaroša satura.

*Konkursa periods un darbu iesniegšanas termiņi:
Radošu darbu pieņemšana – 20.07.-20.08.2019.
Radošu darbu izvērtēšana žūrijā - 21.08. – 20.09.2019.
Apbalvošanas pasākums - 9.11.2019.

*Dalībnieki darbus iesniedz epastā: zemgale@paps.lv Darbiem klāt pievieno informāciju: darba nosaukums, vārds, uzvārds, kontakttālrunis, e-pasts, adrese. Radošie darbi var būt izteikti video, audio – līdz 3 min; bildēs - .JPG; tekstā - Word (.docx). PDF vai citā formātā līdz 7000 rakstzīmēm. Dalībnieki var iesūtīt darbus arī pa pastu uz 31 Hinderwell Road, Scarborough, YO12 4BH, UK. Pasta izdevumi netiek atmaksāti.

Trijiem labāko darbu autoriem tiks dāvanu kartes uz Bērzes Strazdu Jāņu Festivālu 2020, “Straumēnos”, Catthorpe Manor, Catthorpe, UK. Galu galā piedalās taču Lielbritānijā dzīvojošie latvieši. Lai nu kā, visi, kuri piedalīsies konkursā, saņems veicināšanas balvas – Latvijas kalendārus 2020.gadam.

Uzvarētāju paziņošana notiks 2019. gada 9. novembrī – dalībnieku tikšanās un apbalvošanas pasākuma laikā Scarborough, UK (vieta un laiks vēl tiks precizēti).

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti