Dalies:

Rīgas Vokālais kvartets Lielbritānijā izpildīs Gabriela Džeksona “Trimdas meditācijas”

Rīgas Vokālais kvartets Lielbritānijā izpildīs Gabriela Džeksona “Trimdas meditācijas”
  • 08. Apr. 2019

Rīgas Vokālais kvartets, kurā apvienojušies Latvijas labākie ansambļu dziedātāji, trīs koncertos Apvienotās Karalistes pirmatskaņojumā izpildīs britu komponista Gabriela Džeksona 2017. gada skaņdarbu “Trimdas meditācijas”, kurā apvienota latviešu dzeja un mūsdienu Tuvo Austrumu bēgļu teksti, informē kvarteta pārstāvji.

Kvartets piedalīsies prestižajā Oksfordas Mertona koledžas festivālā “Passiontide at Merton” ar pēcpusdienas koncertu 12. aprīlī. Papildu uzstāšanās notiks Šerbornas abatijā 13. aprīļa pēcpusdienā un Sv. Džeimsa baznīcā Pikadilī, Londonā, 15. aprīļa pēcpusdienā.

Gabriela Džeksona “Trimdas meditācijas”, ko viņš 2017. gadā uzrakstīja Rīgas Vokālajam kvartetam, ir daudzdaļīgs darbs jauktajām balsīm un sitamajiem instrumentiem. Darbā pētīta universālā bēgļu pieredze, apvienojot Otrā pasaules kara latviešu trimdas rakstnieku tekstus un nesenākus tekstus — Tuvo Austrumu bēgļu dzeju. Kvarteta programmā ir iekļauti arī Lieldienu laikam piemēroti darbi par grēku nožēlu, tostarp renesanses autoru Tomasa Luisa de Viktorijas un Džovanni Kročes motetes, kā arī igauņu komponista Arvo Pērta 2004. gada kompozīcija “Da pacem Domine”.

Lasītākās ziņas valstī

Festivāls “Passiontide at Merton”, kas šogad norisinās jau desmito reizi, ir trīs dienu pasākums, kura ietvaros notiek koncerti, sarunas un dievkalpojumi. Festivālā piedalās Mertona koledžas koris, un tajā koncertus sniedz arī ievērojami viesmākslinieki — 2019. gada festivālā uzstāsies The Cardinall’s Musick, Instruments of Time & Truth un soprāns Elina Manahana Tomasa.

Rīgas Vokālā kvarteta koncerti Apvienotajā Karalistē (2019)

Mertona koledžas kapela, Oksforda
Piektdien, 12. aprīlī
Plkst. 13.15
Biļetes var iegādāties Passiontide at Merton vietnē

Šerbornas abatija, Šerborna
Sestdien, 13. aprīlī
Plkst. 17.00
Ieeja bez maksas

Sv. Džeimsa baznīca, Pikadilī, Londona
Pirmdien, 15. aprīli
Plkst. 13.10
Ieeja par ziedojumiem

Rīgas Vokālo kvartetu 2017. gadā izveidoja Kristofers Volšs-Sinka, un tajā apvienojušies esošie un kādreizējie Latvijas Radio kora un Valsts Akadēmiskā kora Latvija dziedātāji. 2017. gada jūlijā kvartets atskaņoja Gabriela Džeksona kompozīcijas “Trimdas meditācijas” pasaules pirmatskaņojumu Eiropas Latviešu apvienības Vasaras konferences noslēguma koncertā.

Foto: Rīgas Vokālais kvartets

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti