Dalies:

Rīgas Saksofonu kvartets un Herta Hansena festivālā Probaltica Polijā

Rīgas Saksofonu kvartets un Herta Hansena festivālā Probaltica Polijā
  • 14. May. 2018

No 1. līdz 29. maijam Polijas pilsētā Toruņā norisinās 25. Starptautiskais Mūzikas un mākslas festivāls “Probaltica”, kas pulcina mūziķus no valstīm, kas aptver Baltijas jūru. Jubilejas reizē festivālā uzaicināto mūzikas kolektīvu buķete ir sevišķi krāšņa - Gotlandes pūšaminstrumentu kvintets, Varšavas Nacionālās Filharmonijas simfoniskais orķestris, Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Modesta Pitrenas vadībā, Tallinas zvanu ansamblis Arsis u.c. Šajā festivālā iecienīts ir arī Rīgas Saksofonu kvartets, kas pirmoreiz festivālā piedalījās jau 2002. gadā.

Viesojoties jau piekto reizi festivālā “Probaltica”, Rīgas Saksofonu kvartets 13. maijā Toruņas Rātsnama zālē muzicēja kopā ar Latvijas pianisti, Lielās Mūzikas balvas ieguvēju Hertu Hansenu. Programmā skanēja dažādu pasaules komponistu skaņdarbi, arī latviešu komponistu Georga Pelēča un Ērika Ešenvalda mūzika.

Rīgas Saksofonu kvarteta un pianistes Hertas Hansenas koncerts tika veltīts Latvijas valsts dibināšanas 100 gadei un izpelnījās nedalītu publikas atzinību.

Attēls: JVLMA.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti