Dalies:

Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkne iegūst pirmo vietu starptautiskajā baleta konkursā Francijā

Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkne iegūst pirmo vietu starptautiskajā baleta konkursā Francijā
  • 01. Nov. 2018

Šo pirmdien, pēc dalības starptautiskajā baleta konkursā Francijā XXXI Concours International de danse classique de Grasse, ar nozīmīgu apbalvojumu baleta mākslā – iegūtu 1. vietu un zelta medaļu, Rīgā atgriezās Rīgas Horeogrāfijas skolas II kursa audzēkne Laura Grieta Grīnberga, informē māslinieces pārstāvji.

Konkurss ir viens no senākajiem baleta konkursiem pasaulē, un šogad norisinājās jau 31. reizi. Konkursā piedalījās talantīgākie dalībnieki no visas pasaules - Francijas, ASV, Beļģijas, Vācijas, Zviedrijas, Japānas, Meksikas un citām valstīm.

Iespēju piedalīties šī gada konkursā Laura Grieta Grīnberga saņēma pēc uzvaras starptautiskajā baleta konkursā Zviedrijā „Stora Daldansen 2018” šī gada martā.

Lasītākās ziņas valstī

Concours International de danse classique de Grasse norisinājās no 26. līdz 28. oktobrim. Konkursā mūsu valsts pārstāve piedalījās ar divām klasiskās dejas variācijām un laikmetīgo deju. Dalībai konkursā Lauru Grietu Grīnbergu sagatavoja un atbalstu sniedza Grietas skolotāja, Rīgas Horeogrāfijas skolas klasisko deju pasniedzēja un Latvijas Nacionālās operas repetitore Zane Lieldidža–Kolbina.

Arī pirms uzvaras šajā konkursā Laura Grieta Grīnberga ir izcīnījusi godalgotas vietas citos starptautiskos baleta konkursos – „Citta di Spoleto” 2015. un 2016. gadā Itālijā un Starptautiskajos Baltijas baleta konkursos 2016. un 2018. gadā. Topošās balerīnas Lauras Grietas Grīnbergas sasniegumus ar apbalvojumiem un goda rakstiem atzinīgi ir novērtējusi arī Latvijas Kultūras ministrija, kā arī lielu atbalstu ir sniedzis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Iepriekš ar šādu prestižu apbalvojumu Latvija varēja lepoties 2009. gadā, kad zelta medaļu Concurs International de danse classique de Grasse izcīnīja Alise Prudāne, šobrīd jau Latvijas Nacionālās operas baleta soliste.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti