Dalies:

Rīga piesaista visvairāk remigrantu, tomēr arī šeit ir problēmas - intervija ar Rīgas reģiona remigrācijas koordinatori

Rīga piesaista visvairāk remigrantu, tomēr arī šeit ir problēmas - intervija ar Rīgas reģiona remigrācijas koordinatori
  • 30. Oct. 2019

Tā kā Rīga ir galvaspilsēta un ekonomiski aktīvākā Latvijas daļa dzīvo šeit, uz Rīgu parasti grib atgriezties visvairāk. Salīdzinājumā ar reģioniem šeit ir gan plašākas darba, gan dzīvesvietas iespējas. Šoreiz raidījumā “Tikko atgriezušies” Inese Vaikule sarunājās ar Rīgas Plānošanas Reģiona remigrācijas koordinatori Ramonu Liepiņu-Krauju. 

Liepiņa-Krauja atzīst, ka interese par remigrācijas koordinatoru darbu šajā reģionā bijusi liela, tomēr pilnīgas statistikas par atgriezušos skaitu nav, jo atgriezeniskā saite ar šiem cilvēkiem nav tik stabila. Ne katrs no viņiem paziņo par savu atgriešanos, kas notikusi remigrantu koordinatu darba iespaidā. Liepiņai-Kraujai zināms, ka Rīgas plānošanas teritorijā - kas ir no Kandavas līdz pat Ainažiem - kopš pagājušā gada marta atgriezušās 59 ģimenes. Lai arī šis reģions ir gana plašs, lielākais skaits tomēr atgriežas Rīgā un Pierīgā, Ogrē un Siguldā. 

Arī pašvaldību iesaiste remigrantu piesaistē ir neviennozīmīga. Finansiāls atbalsts remigrantiem netiek paredzēts. Kaut arī Rīgā ir šķietami plašākas dzīvesvietas iespējas, šeit ir problēmas ar pašvaldības piešķirtajiem dzīvokļiem, uz kuriem jāstāv garā rindā. Galu galā nākas izvēlēties no brīvā tirgus piedāvājuma, kas ne vienmēr ir tas pats lētākais. Bieži vien problēmu sagādā arī dzīve Rīgā tiem, kuriem darbs ir citā pilsētā, jo Latvijā salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm ir problemātiski autoceļi. Attiecībā uz izglītības iestādēm - ar skolām iespējas ir gana plašas, grūtāk ir ar bērnudārziem, uz kuriem arī ir garas rindas.

Lasītākās ziņas valstī

Klausies pilnu intervijas ierakstu!

Ramona kopš 2013. gada strādā ar diasporas bērniem vasaras nometnēs Latvijā, ieguvusi augstāko pedagoģisko izglītību. Lai arī skolā strādājusi vien desmit gadus, paralēli darbam skolā organizējusi un vadījusi arī dažādas aktivitāšu nometnes jauniešiem, ar ko šobrīd Ramona nodarbojas jau divdesmito gadu. Nometnēs sastopas latviešu ģimeņu bērni no dažādām valstīm. Visbiežāk vecāki savas atvases uz Latviju sūta, lai nostiprinātu viņu latviešu valodu, iepazītu Latvijas dabu un vēsturi. Ramona uzskata: “Mana pārliecība – latvietim jādzīvo Latvijā, jo tikai te ir skaistākās pļavas, straujākās upes un mīļās mājas!”

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti