Dalies:

Rīgā notiks ziedojumu koncerts, lai palīdzētu Vijai Vētrai atgriezties Latvijā

Rīgā notiks ziedojumu koncerts, lai palīdzētu Vijai Vētrai atgriezties Latvijā
  • 04. Feb. 2019

Jaundibinātais "Vijas Vētras FONDS" aicina leģendārās Vijas Vētras talanta cienītājus atbalstīt ieceri par mākslinieces atgriešanos uz dzīvi Latvijā! Šim nolūkam Vijas Vētras 96. dzimšanas dienā 6. februārī tiek organizēts labdarības deju koncerts "Deju vētra - 2019", kas norisināsies kultūras pilī "Ziemeļblāzma" plkst. 19.00. Koncerts būs sirsnīga dāvana no dzimtās zemes, un saziedotie līdzekļi - iedrošinājums atgriezties, informē fonda pārstāvji.

"Vijas Vētras FONDS" tika nodibināts 2018. gada 8. novembrī ar mērķi sniegt finansiālu atbalstu Vijai Vētrai, lai nodrošinātu mākslinieces pilnvērtīgu dzīvi Latvijā, popularizēt deju kā cilvēka garīgās un fiziskās attīstības veicinatāju, kā arī atbalstīt jaunus un talantīgus dejotājus.

Var droši apgalvot - Vija Vētra ir apdejojusi apkārt zemeslodei. Septiņdesmit piecu skatuves gadu laikā dejots gan Austrālijā, Amerikā, Indijā, gan Afejas templī Eginas salā Grieķijā, kā arī Lielbritānijas karalienei Elizabetei II Sadler’s Wells teātrī Londonā. Pasaules izstādē Ņujorkā 1964. gadā Baltijas valstu programmā dejota Latviešu svīta. Tomēr vissirsnīgākās jūtas Vijai Vētrai ir dejojot Latvijā. Par sensāciju ir kļuvusi Talsu baznīcā 2012. gadā izdejotā Andreja Eglīša un Lūcijas Garūtas tautas lūgšana "Dievs, Tava zeme deg!".

Lasītākās ziņas valstī

Imants Ziedonis savulaik uzaicināja mākslinieci braukt uz Latviju pēc ilgajiem atšķirtības gadiem. Nu varam justies lutināti, jo Vija Vētra kopš 1990. gada katru gadu mēro tālo ceļu no Ņujorkas. Māksliniece Latvijā dažādās pilsētās iestudē horeogrāfijas, dejo koncertos un sniedz dejas un arī dzīves meistarklases. 2018. gada 18. jūnijā māksliniece Latvijas simtgadei veltīja savu 95. dzimšanas dienas jubilejas koncertu Rīgas Latviešu biedrības namā.

Koncertā "Deju vētra - 2019" kultūras pilī "Ziemeļblāzma" piedalīsies Rīgas Latviešu biedrības TDA "Vija", deju studija "Fandango", Jūrmalas Kultūras centra BG deju studija, deju skola "Colour Point", deju grupa "Amulets", Flamenko deju klubs "Duende", Indiešu kultūras centra "Bharata" deju studija, Vijas Vētras deju grupa "Rituāls", Liepājas deju studija "Arabeska", Viduslaiku un Renesanses deju kompānija "Laurus", Siguldas senioru deju kopas "Preilene" un "Sniegaroze", Indiešu deju studija "Aija Devi", eiritmiste Jūlija Jansone. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja noskatīties režisores Ināras Kolmanes 2004. gadā uzņemto dokumentālo "Vijaya". Vijas Vētras 96. dzimšanas dienas koncertu vadīs aktrise Raimonda Vazdika.

Vija Vētra dzimusi 1923. gada 6. februārī, Rīgā. 1944. gadā pirms padomju armijas ienākšanas Latvijā devusies bēgļu gaitās trimdā uz Vāciju, Traunšteinu. No Vācijas kopā ar daudziem latviešiem aizceļojusi uz Austrāliju, kur dzīvojusi sešpadsmit gadu, kuru laikā ir notikusi liktenīgā saskarsme ar indiešu deju tradīcijām. 1962. gadā Vija Vētraatgriezusies Eiropā, kur dejojusi un pasniegusi dejotprasmi. Kopš 1964. gada Vija Vētra dzīvo Ņujorkā.

Triju Zvaigžņu ordeņa (1999) un Latvijas Republikas Ministru kabineta balvas (2018) par nozīmīgiem darbiem un nopelniem Latvijas valsts attīstībā kavaliere.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti