Dalies:

Rīgā notiks noslēguma sarīkojums latviešu leģionāriem veltītajam projektam Zedelgemā

Rīgā notiks noslēguma sarīkojums  latviešu leģionāriem veltītajam projektam Zedelgemā
  • 14. Mar. 2019

Noslēdzies latviešu leģionāru piemiņai veltīts projekts - Latvijas Okupācijas muzejs un Beļģijas pilsētas Zedelgemas pašvaldība kopīgi ir iekārtojuši piemiņas vietu latviešu leģionāriem. Pilsētas jaunajā rajonā ir izveidots laukums Brivibaplein (Brīvības laukums) un uzlikta piemiņas zīme Brīvībai - “Latvijas Stāvstrops”, informē Latvijas Okupācijas muzejs.

 

Tas tika izdarīts ar kopīgiem Zedelgemas pašvaldības un Latvijas Okupācijas muzeja spēkiem. Sabiedrība Latvijā un latvieši ārpus Latvijas muzejam īpaši šim mērķim saziedoja vairāk nekā 50 000 EUR. Tā bija puse no līgumā noteiktās piemiņas vietas izveides summas, ko bija apņēmusies sagādāt Latvijas puse. Piemiņas zīmes autors ir tēlnieks Kristaps Gulbis. Piemiņas vieta ir veltīta latviešu leģionāriem, kuri Zedelgemas kara gūstekņu nometnē 1945. un 1946. gada ziemā nezaudēja ticību Latvijas valsts brīvībai par spīti Latvijas otrreizējai okupācijai un, no kara gūstekņu nometnes izejot, atguva vismaz personīgo brīvību. Vairāk par piemiņas vietu iespējams uzzināt šeit.

Jauniekārtotā laukuma vieta jau ir atzīmēta Zedelgemas pilsētas kultūras kartē kā viens no apskates objektiem.

Ceturtdien, 14. martā plkst. 17. 00 Latvijas Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7 notiks projekta noslēguma sarīkojums Latvijā esošajiem ziedotājiem. Muzeja vadība pateiksies atbalstītājiem, kuri spēja piepildīt sākotnēji visai drosmīgo pārliecību, ka sabiedrība atsauksies projekta idejai. Pasākumā aicināti piedalīties arī mediju pārstāvji.

Foto: Latvijas Okupācijas muzejs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti