Dalies:

Rīgā norisinās seminārs "Remigrējušie bērni Latvijas skolās"

Rīgā norisinās seminārs "Remigrējušie bērni Latvijas skolās"
  • 11. Dec. 2017

Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētniecības centrs turpina semināru ciklu par aktuālām migrācijas tēmām Latvijā un pasaulē. Tā mērķis ir veidot kvalitatīvas diskusijas, regulāri aicinot vienkopus migrācijas jomas interesentus un veicinot pieredzes apmaiņu.

Laipni aicināti visi interesenti! 

Daina Grosa ir latviešu diasporas aktīviste, kas dzimusi Austrālijā, darbojusies Melburnas latviešu sabiedrībā izglītības jomā, kā arī plašāk Pasaules brīvo latviešu apvienībā, pārstāvot diasporas izglītības intereses. Iegūts filologijas bakalaura grāds (Macquarie Universitāte) un maģistra grāds praktiskajā valodniecībā (Applied Linguistics - Monash Universitāte). Strādājusi par redaktori, pašlaik Rīgas Stradiņa Universitātē strādā kā angļu mājaslapas digitālā satura redaktore.

Pētniecības darbs, par kuru seminārā stāstīs Daina Grosa ir veikts 2016.gadā, pētot remigrācijas politikas dokumentus, kas attiecas uz remigrējušiem bērniem atgriežoties skolās Latvijā. Tika intervēti skolotāji un valsts ierēdņi, kuru darbs ir saistīts ar remigrējušo bērnu integrāciju Latvijas skolās. Tika identificētas jomas, kurās vēl varētu strādāt pie skolu darba pilnveidošanas attiecībā uz bērniem, kas pirmo reizi vai pēc ilgākas prombūtnes saskaras ar Latvijas izglītības sistēmu.

Semināru formāts plānots sekojoši: 30 minūtes gara lekcija, pēc kuras ir 30 minūtes jautājumiem un atbildēm savstarpējai domu un ideju apmaiņai.

Pieteikšanās rakstot uz e-pastu diaspora@lu.lv vai arī atzīmējoties šajā FB pasākumā. 

LU Diasporas un migrācijas pētījumu centrs dibināts 2014. gadā, pateicoties diasporas pārstāvju aktīvai ierosmei un Ārlietu ministrijas finansiālam atbalstam. Pasākumā ieeja bez maksas.

Lasītākās ziņas valstī

Plašāka informācija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti