Dalies:

Rīga nolemj slēgt spēļu zāles

Rīga nolemj slēgt spēļu zāles
  • 27. Mar. 2019

Rīgas dome pieņēmusi konceptuālu lēmu par spēļu zāļu slēgšanu visā pilsētas administratīvajā teritorijā, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā. Lai arī pirms tam bija ilgas un asas diskusijas, lēmums tika pieņemts vienbalsīgi. Par priekšlikumu balsoja visi 59 klātesošie deputāti.

Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei, sadarbībā ar Pilsētas Attīstības departamentu, uzdots sagatavot Rīgas domes lēmumu projektus par pakāpenisku izsniegto spēļu zāļu atļauju un azartspēļu organizēšanas atcelšanu visā Rīgas administratīvajā teritorijā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas.

“Šis darbs mums ir jāpabeidz. Pirmais solis tika sperts 2017. gadā, pieņemot lēmumu par spēļu zāļu slēgšanu pilsētas vēsturiskajā centrā. Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka lielākā problēma ar azartspēļu zālēm ir tieši Rīgas apkaimēs. Tieši tāpēc domei ir jāizdara viss iespējamais, lai Rīga beidzot kļūtu par pilsētu, kas būs pilnīgi brīva no šīs atkarību raisošās kaites un lai rīdzinieki neciestu no azartspēlēm un no visām ar to saistītajām negatavām sekām,” norāda Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa").

Lasītākās ziņas valstī

Tiesa gan, šis process nebūs ātrs. Rīgā ir gandrīz 200 spēļu zāļu, uz kurām grozījumi attiecas, un par katru no tām lēmumus domes deputātiem būs jāpieņem atsevišķi.  Pēc lēmuma pieņemšanas komersantam tiks doti pieci gadi, lai spēļu zāli aizvērtu. 

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti