Dalies:

Režisors aicina iesūtīt stāstus filmai par "Covid-19"

Režisors aicina iesūtīt stāstus filmai par "Covid-19"
LETA/Evija Trifanova
  • 04. Apr. 2020

“Dokumentālista misija ir būt klāt,” saka režisors un operators Ivars Zviedris, aicinot iesūtīt stāstus viņa topošajai filmai par “Covid-19” radīto ārkārtas situāciju. Savos stāstos dalīties aicinātas gan valsts institūcijas, gan uzņēmumi, gan ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Jau kopš marta vidus, kad Latvijā tika izsludināti pirmie ierobežojumi, dokumentālists Ivars Zviedris uzņem kadrus un epizodes, kas saistās ar vīrusa Covid-19 radīto ārkārtas situāciju, veidojot savdabīgu “pandēmijas dienasgrāmatu”, iemūžinot notikumus un cilvēkstāstus.

Lasītākās ziņas valstī

Covid 19 lidostā. Dokumentālists. from Dokumentalists on Vimeo.

“Es filmēju klusumu pirms vētras, jo ticams, ka tuvākajā laikā situācija kļūs tikai sliktāka,” saka režisors. “Galvenais izaicinājums ir atrast drošāko veidu filmēšanai – lai saglabātu distanci un nevienu neapdraudētu, tomēr piekļūtu pietiekami tuvu cilvēkiem un notikumiem.”

Tukša starptautiskā lidosta Rīga. Autobusu parka darbinieki, tērpušies kā citplanētieši, apsmidzina sabiedriskā transporta krēslus ar etilspirtu. Cilvēki veikalos maizi iepirkumu groziņā liek ar cimdotām rokām. Valstu robežas, kuras vēl nesen varēja šķērsot, nemaz nepamanīdams, ka ar vienu soli esi nonācis kaimiņzemē, nu sargā barjeras un robežsargi. No stabiem tiek noplēstas afišas, ziņojumu dēļi paliek tukši. Viss ir atcelts. Slimnīcu gultas tukšās palātās gaida inficēto pieplūdumu. Cilvēki, kuri pirms desmit un vairāk gadiem pameta Latviju, ar speciāliem reisiem steidzas atgriezties dzimtenē. Tādas ainas jau līdz šim tapušas filmai.

"Šādus kadrus mana kamera nekad nav filmējusi,” stāsta režisors. “Es fiksēju Covid-19 radīto sastinguma laiku kino vērojumā un gaidu, kas notiks. Vēroju cilvēkus un notikumus. Scenāriju topošajai filmai raksta laiks, kas novērojošā dokumentālā kino radītājam ir labākais sabiedrotais.”

Lai papildinātu filmas tēmu un notikumu loku, Ivars Zviedris aicina gan valsts institūcijas, gan uzņēmumus, gan ikvienu Latvijas iedzīvotāju neslēpt savu stāstu, bet izstāstīt viņam.

“Es to pārtulkošu kino valodā,” saka režisors.

Stāstus var iesūtīt jebkādā formā – attēli, teksti, video vai audio faili -, tos var sūtīt gan Ivara Zviedra Facebook kontā, gan e-pastā dokumentalists@gmail.com vai WhatsApp tīklā uz numuru 29411202.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti