Dalies:

Rēzeknē ārzemniekiem māca latviešu valodu caur kulināriju

Rēzeknē ārzemniekiem māca latviešu valodu caur kulināriju
CC0
  • 13. Aug. 2019

Lai veicinātu latviešu valodas apguvi un iepazītu Latgales kulināro mantojumu ārvalstu studentiem un mācībspēkiem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā nedēļas garumā norisinās starptautiskā latviešu valodas un kultūras vasaras skola "Izgaršo latviešu valodu".

Apgūt latviešu valodu, kā izrādās, var, šo procesu sasaistot ar Latgales kulināriju, ko veiksmīgi īsteno  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Te ārvalstu studentiem un akadēmiskajam personālam augusta vidū deviņu dienu garumā aizrit pirmā starptautiskā latviešu valodas un kultūras vasaras skola „Izgaršo latviešu valodu”. Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Polijas, Čehijas, Meksikas vasaras skolas dalībnieku diena sākas ar latviešu valodas nodarbību, kas turpinās virtuvē.

"Jau tagad mēs ar viņiem varam iesākt sarunu latviešu valodā, neskatoties uz to, ka dalībnieki nāk no ļoti dažādām valstīm," stāstīja akadēmijas projektu koordinatore Margarita Graičonoka.

Lasītākās ziņas valstī

Valodas apguves galvenais garants ir daudzveidīgās metodes. Vasaras skolā izmanto kā tradicionālās nodarbības, kas sekmē komunikatīvo kompetenci, tā arī ar kulinārijā integrētās.

"Sagatavojušas tādas īpašas tehnoloģiskās kartes latviešu valodā, kur parādīts konkrēta ēdiena gatavošanas process, un tad mēs arī praktiski gatavojam un arī vienlaikus mācāmies gan darbības vārdus, gan pārtikas produktu nosaukumus," skaidroja  latviešu valodas pasniedzēja Antra Kļavinska.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti