Dalies:

Remigrācijas veicināšanas pasākums – «Ar pasaules pieredzi Liepājā!»

Remigrācijas veicināšanas pasākums – «Ar pasaules pieredzi Liepājā!»
  • 14. Dec. 2019

Liepājā veidojas atbalsta platforma tām ģimenēm, kuras atgriežas uz dzīvi Latvijā. Jau otro reizi pilsētā notiek plašāka tikšanās ar cilvēkiem, kuri pārcēlušies uz Liepāju no dažādām pasaules valstīm. Tieši psiholoģiskais atbalsts ir viens no būtiskākajiem – uzsver viens no šīs idejas aizsācējiem. Par šādu tikšanās iespējamību interesējās vairāk nekā 60 cilvēku.

Viens pēc otra Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas biznesa inkubatora durvis ver mammas un tēti, kuri atnākuši uz pasākumu kopā ar saviem bērniem. Tieši bērni ir viens no iemesliem, kāpēc ģimenes izvēlas atgriezties, un tādu ģimeņu nav maz. Izrādās, ka Liepājas biznesa inkubatora darbu vada trīs cilvēki, kuri visi pirms tam dzīvojuši un strādājuši ārzemēs, piemēram, arī vecākā projektu vadītāja Guna Šneidere atgriezusies no Kopenhāgenas.

„Kopenhāgenā bija ļoti laba alga un darbs, strādāju par printējamo materiālu mārketinga projektu vadīju. Atgriezāmies Latvijā, jo gribējās uzturēt ģimeniskās saites. Ir ļoti jāpacīnās, lai uzturētu pozitīvisma līmeni sevī un sev apkārt. Pat ne finanses, tas nav grūtākais,” saka Šneidere.

Lasītākās ziņas valstī

Tieši no Skandināvijas valstīm atbraukušie uzsver, ka cilvēku savstarpējā komunikācija Latvijā ir sarežģītāka, jo reizēm pietrūkst elementāras laipnības, tāpēc jau laikus esot svarīgi atrast līdzīgi domājošos sev apkārt, lai iekļautos vietējā sabiedrībā. Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters bija viens no pirmajiem, kurš runāja par nepieciešamību tikties tiem cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā. Arī viņš pats pārcēlies ar ģimeni no Norvēģijas.

„Visvairāk vajadzīgs psiholoģisks atbalsts, kad vari kādam pajautāt par mājvietu, vai kā iekārtot bērnu dārziņā utt. Vajadzīga komūna, kas mums jau mazliet ir, kad varam kaut ko ieteikt. Mēs visu laiku sarakstāmies, – reemigrācijas koordinatore, Liepājas dome, SEZ pārvalde,” stāsta Ginters.

Pusotra gada laikā, kad Liepājas SEZ pārvalde īpaši uzrunāja cilvēkus atgriezties Liepājā, ir apzināti aptuveni 40 cilvēku, kuri to jau ir paveikuši.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti