Dalies:

Reizniece-Ozola vēl neapsver iespēju kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet varētu pievienoties Latvijas Zemnieku savienībai

Reizniece-Ozola vēl neapsver iespēju kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet varētu pievienoties Latvijas Zemnieku savienībai
  • 12. Oct. 2018

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola vēl neapsver iespēju kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, tomēr varētu pievienoties Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošajai partijai "Latvijas Zemnieku savienība" (LZS), ceturtdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Reizniece-Ozola.

Politiķe patlaban pārstāv partiju "Latvijai un Ventspilij".

Vērtējot 13.saeimas vēlēšanu rezultātus, viņa norādīja, ka vēlēšanās uzvarējušie jaunie politiskie spēki sevi pieteica kā oponentus esošajai valdībai, tāpēc nebūs pārsteigums, ja ZZS nākamajā Saeimā nepiedalīsies valdības darbā, bet atradīsies opozīcijā.

Lasītākās ziņas

"Darbs valdībā ir daudz dinamiskāks un atbildīgāks, tomēr izskatās, ka nākamo valdību veidos jauni spēki. Esmu gatava strādāt opozīcijā," pauda ministre.

ZZS vājo rezultātu 13.Saeimas vēlēšanās Reizniece-Ozola saistīja ar viņas pārstāvētā politiskā spēka sašķelto pirmsvēlēšanu kampaņu. "ZZS zaudēja zīmolu sacensībā. Mums bija piecas dažādas kampaņas piecos dažādos apgabalos, kas apmulsināja vēlētājus," teica ministre.

Tāpat Reizniece-Ozola atzina, ka viņa apsver iespēju pievienoties LZS. "Tas, ka ilgi darbojos nacionālā līmeņa politikā, man liek domāt iesaistīties nacionāla līmeņa politiskā spēkā. LZS kā nacionāli konservatīvs spēks man ir simpātisks. Ja es tajā darbotos, es to padarītu eiropeiskāku, modernāku un dinamiskāku," sacīja Reizniece-Ozola.

Politiķe nosauca kā nepatiesu izskanējušo informāciju, ka viņa kļūs par LZS vadītāju, jo vakar uzticības balsojumu izturējis līdzšinējais šī politiskā spēka vadītājs Augusts Brigmanis.

Atbildot uz iedzīvotāju jautājumu, vai Reizniece-Ozola būtu gatava pamest ZZS, lai pievienotos kādam jaunam politiskam spēkam, viņa atbildēja noraidoši. "Nav liela māksla mainīt partijas. Daudz lielāka māksla ir būt labam komandas biedram un palīdzēt veikt pārmaiņas. ZZS ir nākotne gan Latvijas, gan Eiropas politikā," uzsvēra politiķe.

Tāpat Reizniece-Ozola izvairīgi atbildēja uz jautājumu par interesi kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās. "Patlaban ir jākoncentrējas uz jaunas Saeimas un valdības izveidi, bet [kandidēšanai uz Eiropas Parlamentu] nesaku - nē," teica politiķe.

Autors: LETA
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti