Dalies:

Reizniece-Ozola: Latvijai nav pieņemams ES kohēzijas finansējuma samazinājums par pusmiljardu eiro

Reizniece-Ozola: Latvijai nav pieņemams ES kohēzijas finansējuma samazinājums par pusmiljardu eiro
  • 13. Sep. 2018

Latvijai nav pieņemams Eiropas Komisijas (EK) piedāvājums nākamajā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā pēc 2020.gada samazināt Latvijai pieejamo kohēzijas finansējumu par 13% jeb aptuveni 584 miljoniem eiro, ceturtdien žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre informēja, ka EK piedāvā nākamajā fondu plānošanas periodā Latvijai pieejamo kohēzijas finansējuma "aploksni" samazināt par 13%, kas, salīdzinot ar esošo ES fondu plānošanas periodu, ir samazinājums par 584 miljoniem eiro.

Reizniece-Ozola norādīja, ka kohēzijas finansējuma samazinājums ir skaidrojams ar Lielbritānijas izstāšanos no ES un attiecīgi arī ES dalībvalstu iemaksu samazināšanos kopējā budžetā. Tomēr, ministres ieskatā, iemaksu samazinājumu ES budžetā vajadzētu kompensēt ar dalībvalstu iemaksu palielināšanu.

Lasītākās ziņas

"Būtu prātīgi visiem samesties un nodrošināt tādu pašu budžetu. Bet, ja tas nav iespējams, tad pieņemams ES fondu samazinājums būtu 6% apmērā," atzina Reizniece-Ozola.

Tāpat Latvijai nav pieņemams EK piedāvājums nākamajā ES fondu plānošanas periodā samazināt ES līdzfinansējuma apmēru līdz 70%, kas patlaban ir 85%. Tādējādi valsts budžeta izdevumi projektu līdzfinansēšanai augs par aptuveni 400 miljoniem eiro.

Avots: LETA
Foto: no Danas Reiznieces-Ozolas personīgā arhīva

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti