Dalies:

Reirs: Latvijai no Covid-19 pārvarēšanas fonda varētu tikt miljards eiro

Reirs: Latvijai no Covid-19 pārvarēšanas fonda varētu tikt miljards eiro
CC0 licence
  • 19. May. 2020

Latvijai no Vācijas un Francijas piedāvātā 500 miljardu eiro lielā fonda 20 gadu periodā varētu būt pieejams miljards eiro, otrdien žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

LETA jau vēstīja, ka Francija un Vācija pirmdien ierosinājušas izveidot 500 miljardus eiro lielu fondu, lai finansētu no Covid-19 pandēmijas smagi cietušās Eiropas Savienības (ES) ekonomikas restartēšanu. Fondu plānots finansēt, ES vārdā aizņemoties tirgū, un fonda līdzekļus plānots novirzīt pandēmijas smagāk skartajiem sektoriem un reģioniem. Valstīm, kas saņems atbalstu no fonda, nebūs šie līdzekļi jāatmaksā.

Reirs atzina, ka patlaban gan nav pieejamas detaļas par ES lielvalstu piedāvāto fondu, bet zināms, kas tas būs ES fonds, par kuru vēl gaidāmas diskusijas Eiropas Komisijā un dalībvalstu starpā. Konkrēts ES redzējums par fondu varētu tikt formulēts 27.maijā.

Lasītākās ziņas valstī

"Šī iniciatīva izskatās pēc ilgtermiņa projekta, kas paredz, ka EK tirgos aizņemsies līdzekļus, ko tālāk piešķirs granta veidā. Pēc patreizējām aplēsēm, Latvijai no 500 miljardiem eiro varētu tikt miljards eiro 20 gadu periodā," stāstīja Reirs.

Pēc finanšu ministra teiktā, patlaban Latvijas pozīcija par šo fondu paredz, ka visām ES dalībvalstīm ir jāatrod vispieņemamākais risinājums.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti