Dalies:

Reinis Znotiņš: Mums ir jānovērtē sava valsts; mums ir iespēja ļoti daudz šeit mainīt

Reinis Znotiņš: Mums  ir jānovērtē sava valsts; mums ir iespēja ļoti daudz šeit mainīt
  • 12. Mar. 2019

“Pēc universitātes absolvēšanas es izlēmu, ka būtu ļoti vērtīgi iegūt pieredzi ārpus Latvijas, uzzinot vairāk par to, kā jaunuzņēmumi (start up) strādā ārpus Latvijas robežām. Ar Baltijas Brīvības fonda stipendijas palīdzību aizbraucu uz ASV. Es dzīvoju un strādāju Sietlā. Tā ir pilsēta ASV kreisajā krastā pie Kanādas robežas. Tur es strādāju tehnoloģiju uzņēmumā, kas palīdz jaunajiem uzņēmumiem piesaistīt investīcijas un attīstīties. Tā bija fantastiska pieredze! Es pat varētu teikt, ka tā mainīja manu dzīvi. Mums bija maza komanda, kas organizēja un vadīja pasākumus no Ķīnas un Indijas līdz Latīņamerikai; aptuveni 40 programmas dažādās pasaules vietās,” Radio SWH raidījumā “Tikko atgriezušies” stāsta Reinis Znotiņš, darba un informācijas portāla Your Move dibinātājs un vadītājs. Tāpat Reinis Znotiņš ir viens no Ar pasaules pieredzi Latvijā dibinātājiem un kopš 2018. gada ir Latvijas Baltijas un Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) absolventu asociācijas prezidents. 2018. gada oktobrī Reinis tika ievēlēts Latvijas Republikas Saeimā.

 

Lasītākās ziņas

Tā esot bijusi lieliska pieredze un iespēja iepazīties ar dažāda augsta ranga cilvēkiem, nodibināt savu sociālo kapitālu un iegūt plašas zināšanas. Tomēr Reinis Znotiņš neesot plānojis ne mirkli ASV palikt uz dzīvi: “Braucot uz Ameriku es neredzēju, ka varētu tur palikt. Es vienmēr esmu uzskatījis, ka tā ir fantastiska pieredze, ko tur var iegūt. Pēc tam tās zināšanas izmantot šeit, lai uzlabotu Latvijas ekonomiku, izveidotu savu uzņēmumu, palīdzētu valstij un tā tālāk. Tur tu esi maza zivs milzīgā dīķī, bet šeit tu tomēr vari daudz ko ietekmēt un daudz vairāk sasniegt, nekā tur. Mums tomēr ir jānovērtē sava valsts, un mums ir iespēja ļoti daudz ko šeit mainīt. Amerikā tu iespējams varēsi izveidot savu uzņēmumu, bet līdz augstākajiem plauktiņiem tu droši vien neaizsniegsies.”

ASV Reinis Znotiņš nodzīvoja nedaudz vairāk nekā gadu. Darbu turpināja kompānijā ASV, līdz ar to visu laiku nācās braukt turp un atpakaļ. Tā pavadot vēl turpmākos divus gadus, darbojoties Latvijā ASV kontekstā.

Reinis Znotiņš ir arī iesaistījies kustības un biedrības Ar pasaules pieredzi Latvijā izveidošanā: “Ar pasaules pieredzi Latvijā ideja radās manam kolēģim Jānim Kreilim. Principā mēs apvienojāmies tādu cilvēku grupa, kuri uzskata, ka mīts “Latvijā nav ko darīt, un nekas nenotiek” nav patiess. Patiesībā šeit ir ļoti daudz iespēju, un tā ir laba vieta, kur dzīvot. Ar tādu domu mēs sākām veicināt un veido cilvēku apvienību ar tiem, kuri ir atgriezušies un kuri vēl grib atgriezties. Ir forši sev  veidot cilvēku kopu, kuriem ir plašāks pasaules skatījums, un palīdzēt citiem, kuri vēl grib atgriezties, pastāstot viņiem, ka arī Latvijā tu vari būt veiksmīgs, darīt lielas lietas, veicināt pozitīvo stāstu un attieksmi pret dzīvi Latvijā. ”

Par to, cik viegli darba ņēmējs un darba devējs viens otru atrod ārpus Latvijas, ņemot vērā portāla Your Move pieredzi: “ Es teiktu, ka mēs lēnām sākam lauzt tos stereotipus, bet vēl joprojām pastāv stereotipi, ka situācija ir tāda pati kā pirms 8-10 gadiem, kad šeit bija ekonomiskā krīze. Jāsaka, ka arī Latvijas uzņēmējvide dalās divās daļās: ir viena puse, kas ir mūsdienīga, saprotoša, gatava maksāt normālas algas, nodrošināt eiropeisku, patīkamu darba vidi, bet otra puse dzīvo tādā postpadomju telpā, kur mēs neieteiktu iet strādāt tiem, kuri vēlas atgriezties, jo tur viņi droši vien dabūtu to nepatīkamo sajūtu atpakaļ. Tādēļ mēs “Your move” konsekventi atlasām un strādājam tikai ar tādiem uzņēmumiem, kas piedāvā eiropeisku darba vidi, nemaksā aplokšņu algas, piedāvā karjeras iespēju attīstību.”

Šo un citus raidījumus klausieties tiešraidē Radio SWH, kā arī portālā Latviesi.com.

Raidījumu cikls taps sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju un Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti