Dalies:

Reikjavīkas latvieši aicina izmantot biznesa iespējas Islandē

Reikjavīkas latvieši aicina izmantot biznesa iespējas Islandē
  • 29. Mar. 2019

Kultūras dienas, kas 12. maijā notiks Reikjavīkā, bija viens no galvenajiem sarunu tematiem, Reikjavīkas latviešiem tiekoties ar kultūras ministri Daci Melbārdi (NA). Reikjavīkas latvieši aicina Latvijas uzņēmējus piedalīties šajā pasākumā, stāstīt par sevi un izmantot jaunas biznesa iespējas Islandē.

“Kultūras dienas notiek jau sen, es tās atceros, kopš dzīvoju Islandē, visamz 18 gadus. Katras valsts pilsoņi, kas dzīvo šeit, šajā salā, pārstāv savu valsti. Visbiežāk cilvēki ir tērpušies savos tautastērpos, uz galdiem ir īpašie ēdieni, valstij raksturīgas lietas, dažādas citas ar valsti saistītas iespējas. Ir arī gājiens, pasākums lielajā Harpā, kur dibināt kontaktus un apzināt iespējas. Arī es tautas tērpā tur pārstāvēšu Latviju, tur būs arī mūsu latviešu teātris, “ portālam “latviesi.com” stāsta Islandes latviete Andžela Zumente. Visi, kas vēlas pārstāvēt savu biznesu, aicināti sazināties ar Reikjavīkas latviešiem laikus, lai varētu risināt organizatoriskus jautājumus un rēķināties ar dalībnieku skaitu.

Lasītākās ziņas valstī

Tiekoties ar kultūras ministri, Islandes latvieši vērsa uzmanību uz kādu neizmantotu iepēju. “Islandē ir ļoti populāri uzņēmumiem reizi gadā doties uz kādu citu valsti, parasti brauciens ir aptuveni uz 3 dienām, lai izklaidētos, iepirktos, apskatītu skaistākās vietas. Islandieši parasti brauc uz Sanktpēterburgu, Dublinu, Edinburgu, arī Vāciju un Spāniju. Bet līdz Latvijai ir tikai 3 stundas lidmašīnā, tāpēc būtu vērts popularizēt arī Latviju šādiem īsiem ceļojumiem.  Aicinām restorānus, viesnīcas, atpūtas kompleksus pievienoties mums Kultūras dienās, stāstīt par sevi, lai islandieši savus ikgadējos darba izbraucienus pavadītu Latvijā, “ rosina Andžela Zumente.

Vēl viens pasākums, kuram jau šobrīd gatavojas Islandes latvieši, ir teātra dienas. Tās norisināsies oktobrī. “No visas pasaules sabrauks pašdarbnieku kolektīvi. Esam sagatavojuši nakts mājas, transportu. Tās būs 3 dienas, ko pavadīsim visi kopā,” stāsta Andžela, kura kopā ar Reikjavīkas latviešu teātri aizvadītajā vasarā piedalījās Simtgades dziesmu un deju svētkos Rīgā. Latviešu teātris šobrīd cītīgi strādā un teātra dienām iestudē Laura Gundara lugu "Latviešu kāzas".

Reikjavīkā darbojās arī latviešu skoliņa, tajā šobrīd ir 33 bērni. Tā sanāk kopā divas reizes mēnesī, vecāki brīvprātīgā kārtā māca bērniem latviešu valodu un nereti arī kopā svin svētkus. Janvārī  Reikjavīkas latviešu skola svinēja piecu gadu jubileju. Reikjavīkas latviešu teātra režisore un aktīvā latviete Ingrida Induse "latviesi.com" pastāstīja, ka šobrīd par skoliņu, teātra un citu aktivitāšu finansiālu nodrošināšanu gādā paši tautieši. Līdz šim teātris uz mēģinājumiem ir sanācis kopā pie Ingridas darbā un aktieru mājās. 18. novembri latvieši Reikjavīkā sagaidījuši zem klajas debess pie Latvijas dāvinātajiem piemiņas akmeņiem. Iemesls šādām neierastām un improvizētām tikšanās vietām ir nepietiekami finansiālie līdzekļi. Līdz ar to Kultūras ministrija ir pieņēmusi lēmumu, ka turpmāk latviešu kopienai segs telpu nomas izmaksas.

Kultūras ministre Dace Melbārde un Reikjavīkas latviešu teātra režisore Ingrida Induse

Skolai ir sava bibliotēka, kur grāmatas lasīšanai mājās var aizņemties ik sestdienu, kad notiek skolas nodarbības. Bibliotēkā esošo grāmatu klāsts veidojies dāvinājumu rezultātā skolas līdzšinējo darbības gadu laikā. Grāmatas ziedojuši gan Islandē dzīvojošie latvieši, gan dāvinājuši ciemiņi no citu Eiropas valstu latviešu kopienām un arī no Latvijas. Nozīmīgu grāmatu krājuma daļu veido Latviešu valodas aģentūras un Latvijas Nacionālās bibliotēkas devums.

Foto: Andžela Zumente, Ingrida Induse

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti