Dalies:

Reemigranti iesnieguši piecus projektu pieteikumus savu biznesu ideju īstenošanai Vidzemē

Reemigranti iesnieguši piecus projektu pieteikumus savu biznesu ideju īstenošanai Vidzemē
  • 28. Sep. 2018

Noslēdzoties projektu pieteikumu iesniegšanai, Vidzemes plānošanas reģionā saņemti pieci reemigrantu pieteikumi savu biznesu ideju īstenošanai Vidzemē, aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.

Kopumā projektu pieteikuma konkursa laikā ar Vidzemes plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatori Iju Grozu sazinājušies aptuveni 30 interesentu.

Taujāta, kādās nozarēs reemigranti vēlas veidot savu biznesu, Āboliņa stāstīja, ka iesniegtajos pieteikumos minētie saimnieciskās darbības veidi ir tūrisms un viesmīlības nozare, autotransporta apkope un remonts, lauksaimnieciskā ražošana un mēbeļu ražošana. Divi no iesniedzējiem plāno attīstīt jau esošu saimniecisko darbību, bet pārējie vēlas sākt biznesu no jauna.

Lasītākās ziņas valstī

Saņemtos projekta pieteikumus vērtēs komisija. Atbalsta saņēmēji un atbalsta apjoms būs zināms pēc divām nedēļām.

Āboliņa skaidroja, ka vairāki no interesentiem savus pieteikumus neiesniedza, jo neatbilda nosacījumu kritērijiem, piemēram, nebija nokārtoti dzīvesvietas deklarēšanas jautājumi - cilvēki ilgstoši dzīvojuši ārpus Latvijas, taču Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei nebija paziņojuši savu jaunās mītnes adresi ārvalstī, līdz ar ko visu šo laiku joprojām skaitījušies deklarēti Latvijā.

Projektu konkursā Vidzemes plānošanas reģionā paredzēts atbalstīt biznesa idejas kopsummā par 36 000 eiro, un projekta konkursa nosacījumi paredz, ka vienam reemigrantam iespējams saņemt atbalstu līdz pat 9000 eiro apmērā.

Projektu konkursā bija aicināti piedalīties tie reemigranti, kuri bijuši ilgstoši, vismaz trīs gadus, prom no Latvijas un vai nu plāno atgriezties uz dzīvi Latvijā, vai to jau izdarījuši un deklarējuši savu dzīvesvietu šeit, taču ne ilgāk kā pirms gada.

Lai reemigranti varētu saņemt finansiālo atbalstu, topošajam vai esošajam uzņēmējam ir jāpierāda savas idejas dzīvotspēja, jāapraksta sava biznesa ideja un jānodrošina saimnieciskās darbības projekts ar piesaistītajām investīcijām vismaz 50% apmērā no pieprasītās granta summas, kuras maksimālais apmērs var būt 9000 eiro.

Avots: LETA

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti