Dalies:

Reemigrācijas projekts tiks realizēts arī turpmāk

Reemigrācijas projekts tiks realizēts arī turpmāk
  • 11. Jan. 2019

Lielbritānijas pilsoņu izteiktā griba novērsties no Eiropas Savienības kaut kādā mērā attieksies arī uz Latvijas valstspiederīgajiem, kuri dzīvo un strādā Lielbritānijā. Reemigrācijas plāna iedarbināšanas rezultātā Latvijā ir atgriezušies nedaudz vairāk par 300 cilvēkiem. Kvantitāte vai kvalitāte ir noteicošais rādītājs, izvērtējot atgriezušos ģimeņu skaitu? Portālam ekonomika.lv raksta Antra Gabre.

Migrācijas tempi ir samazinājušies – no Latvijas aizbrauc tikpat daudz, cik atbrauc. Latvijā izstrādātajam un īstenotajam reemigrācijas plānam jābūt ar tālejošām sekām – ja nākamajā desmitgadē būs 120 000 brīvu darba vietu, kas tās aizpildīs? Nav piepildījusies ekonomikas ministra Arvila Ašeradena reiz izteiktā cerība, ka 1000 eiro atalgojums iekārdinās emigrantus. Diez vai pat Breksita dēļ ir vērts cerēt uz tautiešu darbarokām Latvijā. Lielbritānijā ir nozares, kas slēdz ražotnes, pārceļ tās citur vai arī skaļi runā par iespējamām pēcbreksita problēmām. Viena no tādām ir automobiļu ražošana. Britu autoražotāji un tirgotāji brīdina, ka smagais (angliski hard) Breksits šajā nozarē radītu smagas sekas – tur nodarbināti 800 000 cilvēku, darba vietas likvidēs, ražotnes slēgs un pārcels uz citām valstīm. Bet cik darba ņēmēju no Latvijas šajā nozarē strādā? Un Anglijā darbu iespējams atrast ātri, liela nozīme ir sociālajām garantijām. Tāpēc reemigrācija uz Latviju masveidā diez vai notiks, raksta NRA.lv.

Latvijas valstspiederīgā Linda strādā vadošā amatā lielā britu pārtikas ražošanas uzņēmumā, deviņus gadus dzīvo Lielbritānijā. Viņa raksturo situāciju: «Mani Breksits neuztrauc, es esmu pastāvīgā rezidente, un rezidentiem neko nedarīs. Es ar latviešiem nekontaktējos, strādāju britu kolektīvā. Zinu, ka briti ir noguruši no visa šā procesa un grib, lai ātrāk tas beidzas. Mani vairāk uztrauc, kas notiks ar mana uzņēmuma produkcijas tirdzniecību pēc Breksita. Man liekas, ka uzņēmumi arī tagad gaida Breksitu, jo mums ir iesaldētas brīvdienas. Es pieņemu, tas tāpēc, ka ir paredzēts, ka būs dīkstāves un problēmas ar eksportu un importu. Darbaspēka trūkums Maslova piramīdā nebūtu galvenais, par ko šobrīd uztraukties Anglijā.»

Lasītākās ziņas valstī

Visu rakstu iespējams izlasīt portālā ekonomika.lv
Foto: CC0 lcence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti