Dalies:

Remigrācijas projektā Rīgas reģionā atgriezusies 51 ģimene

Remigrācijas projektā Rīgas reģionā atgriezusies 51 ģimene
  • 07. Mar. 2019

Remigrācijas projekta ietvaros Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās pērn atgriezusies 51 ģimene jeb 119 cilvēki. Visvairāk ļaužu atgriezušies no Lielbritānijas, Īrijas, Spānijas, Vācijas, Zviedrijas, Francijas un visbiežāk pārcēlušies uz dzīvi Rīgā un Pierīgā. Taču remigranti izvēlas arī tālākās reģiona pašvaldībās - Saulkrastus, Tukumu, Ogri, Jūrmalu, Siguldu un citas pašvaldības.

Kopš projekta sākuma pērn martā sagatavoti 278 inidividuāli piedāvājumi un komunikācija notikusi ar 799 cilvēkiem. Ramona Liepiņa - Krauja, remigrācijas koordinatore Rīgas plānošanas reģionā, norāda: " Sākoties projektam, bijām nosprauduši mērķi līdz gada beigām sagatavot 100 individuālos piedāvājumus, bet patiesībā interese ir bijusi gandrīz trīs reizes lielāka. Remigrācijas speciālists nav tikai koordinators, kas sniedz informāciju - bieži vien šī palīdzība ir nepieciešama plašāka, koordinējot darba pārrunas, sarunas ar izglītības iestādēm par bērnu iekārtošanu skolā un pirmsskolas iestādēs. Tāpat šī sadarbība pārsvarā nebeidzas ar atgriešanos, bet palīdzība ir vajadzīga arī uz vietas kādu laiku pēc atgriešanās. Vienam neveica ar darbu, citam grūtības nokārtos sociālos jautājumus, vēl kādam gribas parunāt par dzīvi…"

Stāsti par tiem, kas atgriezušies, ir dažādi. Viens no tiem atgriezās no 18 gadu dzīves Tenerifē, kur ieguvis dažādu izmēru kuģu vadīšanas licences. Tagad viņam ir plāni saistībā ar Latviju par savu uzņēmējdarbību Saulkrastu pusē. Savukārt jauns vīrietis atgriezies no Vācijas, lai izveidotu IT uzņēmumu, jauna sieviete cenšas iedzīvoties drēgnajā Latvijas klimatā pēc nodzīvotiem ilgiem gadiem zem Spānijas saules, jaunās ģimenes, kuras vēlas savus bērnus audzināt dzimtenē. Starp atgriezušajām personām ir arī augsta līmeņa IT speciālisti, finanšu konsultants un bērnu psihologs - tādi, kas izveidojuši pietiekami veiksmīgu karjeru ārvalstīs. Lielākoties cilvēki izvēlas Latvijā strādāt algotu darbu, bet ir arī tādi, kuri nāk ar savu biznesa ideju un ir gatavi veidot te savus uzņēmumus.

Lasītākās ziņas valstī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pērn uzsāka pilotprojektu "Reģionālais remigrācijas koordinators", ko īsteno 5 reģionālie koordinatori Rīgas, Kurzemes, Latgales, Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionā. Rīgas plānošanas reģions aptver galvaspilsētu Rīgu, republikas nozīmes pilsētu Jūrmalu un 28 novadus Latvijas centrālajā daļā.

Kā atrast konsultantus un kādu palīdzību konsultanti sniedz, lasi šeit: www.paps.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti