Dalies:

Radoši un dziesmoti sācies Advents Dānijā

Radoši un dziesmoti sācies Advents Dānijā
  • 07. Dec. 2017

Ziemassvētku apsveikumu zīmēšana, vainagu un citu Adventes rotājumu darināšana, kā arī sirsnīgs koncerts – tik piepildīta bija pirmā Adventes svētdiena latviešiem, kuri dzīvo Dānijā.

Adventes pasākumus Dānijas pilsētā Vejlē rīkoja Latviešu-dāņu biedrība. Tās vadītāja Katrīna Povidiša-Delefosse stāsta: ja vien tautieši vēlējās, kopā varēja pavadīt visu svētdienu, jo jau no rīta sākās nodarbības latviešu skoliņā, kur bērni gatavoja Ziemassvētku apsveikumus Latvijas pansionātu iemītniekiem. Savukārt vēlāk gan bērni, gan pieaugušie varēja darboties rotājumu gatavošanas darbnīcā, ko vadīja Dānijā dzīvojošā latviešu floriste Līga Krūmiņa. Pieaugušie pārsvarā veidoja tradicionālos Adventes vainagus, bet mazie izpaudās radošāk – darināja visdažādākos rotājumus, kas, viņuprāt, var radīt svētku noskaņu. "Man tagad mājās ir pat seši rotājumi. Tos visus pagatavoja mana astoņgadīgā meita," priecājas K. Povidiša – Delefosse. Jāpiebilst, ka Dānijā nepin vainagus, kā ierasts to darīt Latvijā. Šis process vienkāršots – tiek izmantota pamatne, kurā var saspraust rotājumus un kas pēc tam sakalst.

Savukārt pievakarē tautieši pulcējās Svētā Norberta baznīcā, kur uzstājās mūziķi un dziesminieki no vienas no skaistākajām Latvijas pilsētām - siguldieši Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš. Mūziķi paši bija sazinājušies ar tautiešiem Dānijā, jo vēlējās muzicēt viņiem par prieku. Viena no dziesminieku programmas naglām ir "It kā klusa šūpļa dziesma", kurai mūziku sarakstījis komponists Atis Priedītis, bet tekstam izmantota Friča Bārdas dzeja. Koncertā valdījusi gaiša un sirsnīga noskaņa.

Jautāta, cik daudz tautiešu apmeklēja pirmās Adventes pasākumus, biedrības vadītāja lēš, ka apsveikumu gatavošanā piedalījās deviņi bērni, kuri kopā pagatavoja 20 apsveikumu, radošajā darbnīcā bija ap 15 dalībnieku, bet koncertu apmeklēja ap 40 tautiešu. Daļa dalībnieku uz latviskajiem pasākumiem mēroja ap 200 kilometrus garu ceļu.

"Tā bija iespēja mums visiem satikties, parunāties latviski, pabūt latviskā vidē. Kaut Dānijā attālumi nav pārāk lieli, ikdienā bez īpašas organizēšanas nesanāk satikties ar tautiešiem. Tad nu piederības sajūtu vismaz baudām biedrības rīkotajos pasākumos," teic K. Povidiša – Delefosse.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Lasītākās ziņas valstī

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti