Dalies:

Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona 100 gadu dibināšanas atcere

Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona 100 gadu dibināšanas atcere
  • 09. Mar. 2019

Detroitas latviešu informācijas biļetena Vēstis archīvos atrodas informācija par pulkv. O. Kalpaka un kalpakiešu atcerēm Detroitā,sākot ar pašu pirmo, kas notika 1952. gadā: Kalpaka dievkalpojums 2. martā, pēc tam koncerts – Herta Lūse un Ingus Nāruns. Rīko LAD (Latviešu apvienība Detroitā) un Sv. Pāvila draudze Salem baznīcā. Referāts Felikss Lūkins – ieeja $1.05. Saviesīgs vakars Club Eagle 8. martā. Rīko LAD. Ieeja biedriem $ .75, nebiedriem $1.25.

67 gadus Detroitas latvieši ir neatlaidīgi turpinājuši godināt mūsu tautas varoni Oskaru Kalpaku, līdz pat šī gada 23. februārim. Kalpaka simtgades ballē bija iecerēts sasniegt 100 dalībnieku skaitu. Gandrīz jau bija! Uz Studenšu korporāciju un Korporāciju kopas Detroitā laipno ielūgumu atsaucās 97 viesi. Starp tiem bija daudz jauniešu, kam pirmo reizi bija iespēja iet polonēzē un dzirdēt par Oskara Kalpaka nozīmi Latvijas brīvības cīņās. Toms Trautmanis angļu valodā uz runāja klātesošos ar labi sagatavotu vēsturisku pārskatu par Kalpaka dzīvi un nāvi, lai arī mūsu tautiešu latviski nerunājošās otrās puses labāk saprastu, kāpēc mēs pieminamizcilo kaŗavadoni vēl arī pēc 100 gadiem.

Daudzus gadus Kalpaka balle ir bijusi Detroitas latviešu sabiedrības visskaistākā tradicija. Sirsnīgi pateicamies rīkotājiem, īpaši Janai Āboliņai. Novēlam spēku tiem, kas piedāvās palīdzīgu roku balles rīkošanā nākotnē, lai šī tradicija nekad nebeigtos.

Lasītākās ziņas valstī

Autors: Līga Jēkabsone, Latviešu apvienības Detroitā priekšsēde
Foto: Jānis Zvērs
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Laiks"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti