Dalies:

Pūce: Rīgas domē notika sistemātiska, bezkaunīga likumu pārkāpšana

Pūce: Rīgas domē notika sistemātiska, bezkaunīga likumu pārkāpšana
Foto: Valsts kanceleja
  • 05. Apr. 2019
No amata atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) pārliecināts, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (“Attīstībai/Par!”) rīkojums par viņa atstādināšanu ir prettiesisks un tiesā varēs pierādīt šī rīkojuma nelikumību.

Ušakovs LTV “Rīta panorāmā” norādīja, ka rīkojumu parakstīja politiķis no politiskā spēka, kas 2017. gadā pašvaldību vēlēšanās neveiksmīgi mēģināja uzvarēt Rīgas domes vēlēšanās un kuram bija daudz mazāks rīdzinieku atbalsts, nekā Ušakovam - “tā ir politiskā sastāvdaļa”.

Savukārt juridiski rīkojums par atstādināšanu, Ušakova ieskatā, ir “absolūti prettiesisks, argumenti, kuri izmantoti rīkojumā, izskatās neprofesionāli un absolūti visi apgāžami tiesā”.

Lasītākās ziņas valstī

Ušakovs ir pārliecināts, ka “tiesa pieradīs nelikumības, ko, parakstot šo rīkojumu, sastrādājis ministrs”.

Atstādinātais galvaspilsētas mērs arī apgalvoja, ka viņa rīcībā esot informācija, ka ne visi ministrijas darbinieki bija gatavi vizēt rīkojumu par viņa atstādināšanu.  

Kamēr Ušakovs ir atstādināts no amata, mēra pienākumus pildīs viņa vietnieks Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”).

KONTEKSTS:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") izdevis rīkojumu par Nila Ušakova ("Saskaņa") atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas. Šāds lēmums pieņemts par likumos noteikto pienākumu nepildīšanu un pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ministra rīkojumā uzskaitīta virkne likumpārkāpumu, ko Ušakovs pieļāvis kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētājs un kā Rīgas domes priekšsēdētājs.

Autors: LSM.lv
Foto: Valsts kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti