Dalies:

LTV: Misānes bijušā partnera video noklusē viņam neglaimojošus faktus

LTV: Misānes bijušā partnera video noklusē viņam neglaimojošus faktus
Kadrs no video "A fathers cry for justice"
  • 13. Feb. 2020

Kristīnes Misānes bijušā partnera Johana Groblera video nav ne vārda par to, ka Groblera vardarbība savulaik tika fiksēta Dienvidāfrikas tiesā, kura Misānei bija noteikusi aizsardzību, un arī par to, ka Groblera vardarbību par pierādītu atzinusi Latvijas tiesa, kur tādēļ viņa prasība atdot meitu tika noraidīta, izpētījis LTV raidījums "Panorāma".

Latvijas Televīzija (LTV) iepriekš ar Grobleru sazinājās vairākkārt un aicināja atbildēt uz konkrētiem jautājumiem par vardarbību ģimenē un to, kāpēc viņš ilgāk nekā gadu ne reizi nav izmantojis iespēju satikties ar meitu. No telefonintervijas viņš atteicās un arī rakstiski neatbildēja, kā bija solījis.

Lasītākās ziņas

Grobleram ir piešķirtas tiesības satikt bērnu reizi mēnesī. To viņš nekad nav izmantojis. Un nav mēģinājis kontaktēties vairāk nekā gadu, apgalvo Misānes ģimene.

"Kopš meitiņa dzīvo Latvijā, viņš nevienu reizi nav viņu ne apsveicis telefoniski, ne arī ar mums kaut kādā veidā sazinājies, lai kaut vai dzimšanas dienā vai Ziemassvētkos vai Lieldienās kaut kādā veidā viņu apsveiktu vai parunātu, vai kaut vai kādu dāvanu [dotu]," saka Misānes māsa Mārīte Batraka.

Groblers gan apgalvo, ka esot mēģinājis nodot meitai 1000 eiro vērtu paciņu ar dāvanām un drēbēm, taču Latvijas bāriņtiesa to esot noraidījusi.

LTV atrada videovēstījumā pieminēto bāriņtiesas darbinieci. Un viņas teiktais Groblera versiju neapstiprina. Jo bāriņtiesa nekad neatsakot bērniem nodot vecāku sūtījumus.

"Nākam pretim un palīdzam nodot kādas lietas, kas ir nepieciešamas bērnam," stāsta Mārupes bāriņtiesas vadītāja Anna Toniņa. Jautāta, vai jebkad kādam atteikts nodot sūtījumu, Toniņa atzīst, ka viņas darba praksē tādi gadījumi nav bijuši.

Toniņa atzīst arī, ka bērna interesēm neatbilst pašreizējā situācija, ka Misānes ģimenei, pildot tiesas nolemto, meitene regulāri jāved uz bāriņtiesu, lai gaidītu tur tikšanos ar tēvu, kurš nekad neatnāk. 

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti