Dalies:

Profesore Jeļena Staburova saņem Ķīnas valdības īpašo literatūras balvu

Profesore Jeļena Staburova saņem Ķīnas valdības īpašo literatūras balvu
  • 27. Aug. 2018

2018. gada 21. augustā Pekinā notika svinīgā Ķīnas Īpašās grāmatu balvas (The Special Book Award of China) pasniegšanas ceremonija, kurā profesore Jeļena Staburova tika apbalvota par ievērojamiem sasniegumiem Latvijas un Ķīnas starpkultūru komunikācijā. Latvijas pārstāvis šādu apbalvojumu saņem otro reizi. Pirmoreiz šādu apbalvojumu saņēma Latvijas Universitātes Konfūciju institūta direktors profesors Pēteris Pildegovičs 2016.gadā.

Profesore, sinoloģe Jeļena Staburova ir daudzus gadus veltījusi ķīniešu valodas, vēstures un filozofijas pētniecībai. Vieni no ievērojamiem darbiem ir Konfūcija apkopoto runu latviskojums un Laodzi Dao un De Kanons grāmatas tulkojums latviešu valodā. J.Staburova 2005. gadā dibināja Rīgas Stradiņa Universitātes Konfūciju centru.

Ķīnas Īpašā grāmatu balva ir Ķīnas Tautas Republikas valdības balva, tā tika nodibināta un pirmo reizi pasniegta 2005. gadā, lai atzīmētu ārzemju sinologu – tulku, izdevēju un rakstnieku – ieguldījumu Ķīnas grāmatu popularizēšanā, un Ķīnas un citu valstu kultūras apmaiņā. Grāmatu balvu pasniegšana notiek reizi gadā pirms Pekinas Starptautiskās grāmatu izstādes un to organizators ir Vispārējā preses un publikācijas administrācija (General Administration of Press and Publication). Šogad tika apbalvoti 15 sinologi no dažādām valstīm.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: Latvijas vēstniecība Ķīnā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti